Вівторок, 21 березня

“Це мова ворога”: поляків дратує російська серед біженців з України

У Польщі дослідили, як в країні змінилося ставлення до біженців з України, які виїхали через війну з Росією. Для цього в Польщі протягом року провели два опитування і порівняли їх результати.

Джерело: 24 канал з посиланням на Rzeczpospolita

Опитування провели Варшавський університет та Економіко-гуманітарний університет у Варшаві. В цілому результати опитувань показують, що позитивне ставлення поляків до українців та допомоги їм, переважно військової, практично не змінилося з початку війни.

У Польщі змінилося соціальне сприйняття біженців з України

Дослідники порівняли результати аналогічних опитувань, які проводили у квітні 2022 року та січні – 2023-го, й зафіксували різницю у ставленні поляків до українців. Йдеться про соціальне сприйняття біженців з України.

Роберт Станішевський, керівник дослідницького відділу Варшавського університету, заявив, що чверть респондентів у січні відповіло, що в них змінилося ставлення до українців за пів року.

Повідомляється, що 68% респондентів заявили, що ставлення змінилося на гірше.

Мирослав Скурка, президент Спілки українців у Польщі висловив свою думку щодо результатів опитування. На його переконання, поляків дратує, що біженці з України в основному говорять російською. Через це поляки нібито втрачають уявлення про те, хто насправді українці.

Також він заявив про відмінності у культурі, наголосивши на “пережитках русського міра” в поведінці деяких українців.

Більшість поляків підтримують військову допомогу Україні

Слід зазначити, що в порівнянні з квітнем 2022 року для поляків зменшилася значущість українського націоналізму.

У Польщі фіксують поділ у суспільстві щодо додаткової допомоги Україні. Вже більш ніж третина виступають проти додаткової допомоги Україні. Однак більшість все ще підтримує додаткову допомогу Україні – 48%.

Респонденти вважають, що Польща повинна допомагати Україні переважно у військовому плані, надаючи розвіддані, боєприпаси та зброю.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: