Вівторок, 27 лютого

«Rzeczpospolita»: Китай купує Білорусь

Надаючи багатомільярдний кредит, китайський уряд розглядає Білорусь як плацдарм для реалізації своїх інтересів у Європі.

Дружба з Пекіном, безумовно, заснована на вигоді для білоруського правителя, враховуючи плачевний стан економіки, що постраждала від кризи в Росії, вважає Руслан Шошин, оглядач «Rzeczpospolita» у статті «Китай купує Білорусь».

Білоруська влада з початку року чекала фінансової допомоги від Москви, але Москва виділила Білорусі в кінці березня всього 110 млн доларів кредиту, і то в російських рублях. Багато спільних російсько-білоруських проектів, такі, як будівництво атомної електростанції, опинилися під загрозою. Тим часом несподівана допомога прийшла з Китаю.

«Зробимо все, щоб ви ніколи не пошкодували, що приїхали в нашу країну. Будемо робити все, щоб ви могли реалізувати свої інтереси в Європі », – запевняв Олександр Лукашенко китайського лідера Сі Цзіньпіна під час відкриття білорусько-китайського ділового форуму в Мінську.

Крім надання кредиту, Китай уклав з Білоруссю угоду «Про стратегічну дружбу і співробітництво», подібне до того, яке Сі Цзіньпін підписав з Володимиром Путіним 9 травня в Москві. Лукашенко, повторюючи слова президента Росії, запевняв, що «білорусько-китайська дружба ні проти кого не спрямована».

Але конфронтаційна риторика проте проявилася: «Це історичний документ, який в черговий раз підтверджує стратегічний рівень нашого партнерства. Країни, які мають схожі погляди, як ніколи раніше повинні об’єднуватися, щоб протистояти негативним тенденціям в світі », – заявив Лукашенко.

Тим часом, Сі Цзіньпін підкреслив, що для Китаю Білорусь є, насамперед, важливим географічним плацдармом, котрий має має величезне значення для «нового шовкового шляху», створення якого було задекларовано під час візиту в Кремль. Саме для цього китайський лідер підписав у суботу в Москві угоду, в рамках якого китайці побудують швидкісну залізничну магістраль, що повинна в перспективі з’єднати Пекін і Москву.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.