Вівторок, 27 лютого

Росія зазнала дефолту за зовнішнім боргом, – Bloomberg

У ніч проти 27 червня для Росії закінчився крайній термін оплати 100 млн доларів за облігаціями іноземним кредиторам. Це означає, що РФ вперше з 1918 року потрапила в дефолт по зовнішньому боргу, пише Bloomberg.

Джерело: ZAHID.NET.
Росія зазнала дефолту за зовнішнім боргом, – Bloomberg

Офіційної заяви про дефолт від російської сторони не буде і там цього не визнають

Як пише агентство впродовж останніх місяців Росія знаходила шляхи обходу санкцій, запроваджених після вторгнення Кремля в Україну. Однак у ніч на 27 червня закінчився пільговий період для виплати відсотків у розмірі 100 млн доларів США (платіж мав бути здійснений ще до 27 травня), що вважається дефолтом в разі пропуску платежу.

Враховуючи шкоду, яку вже завдано російській економіці, дефолт, на думку авторів Bloomberg, на цей час має символічний характер і мало значить для росіян. Водночас сам факт дефолту є ознакою швидкої трансформації країни в економічного, фінансового та політичного вигнанця.

Агентство також зазначає, що офіційної заяви про дефолт від російської сторони не буде і там цього не визнають. Росія відмовилася визнавати дефолт, заявивши, що у неї є гроші, щоб покрити будь-які рахунки, але немає можливості здійснити оплату через запроваджені санкції. Минулого тижня Росія оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі 40 млрд доларів у рублях. Відповідний указ, який дозволяє це робити, підписав російський президент і воєнний злочинець Владімір Путін.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: