Михайло Задорнов помер 10 листопада 2017 року у віці 69 років, – за інформацією російських ЗМІ.
Причиною смерті стало онкологічне захворювання. Задорнов був відомим радянським та російським письменником-сатириком, гумористом, драматургом та актором, повідомляє 24tv.ua.
Михайло Задорнов народився 21 липня 1948 року в Юрмалі, Латвія, у сім’ї відомого радянського письменника та актора Миколи Задорнова та матері Олени Задорнової, яка походила з дворянського польського роду.
Михайло Задорнов: творчий шлях
Театральна кар’єра Михайла Задорнова почалася ще в шкільні роки, де Михайло вперше вийшов на сцену у 2-му класі. Згодом він активно виступав на всіх заходах з власними гумористичними творами і навіть створив пришкільний театр мініатюр.
Після закінчення школи Михайло Задорнов за бажанням батька вступив до Московського авіаційного інституту, де здобув спеціальність інженера-механіка. Деякий час він там і працював провідним інженером.
У 1974 році Михайло Задорнов створив студентський агіттеатр “Росія”, творчу діяльність якого схвалила така державна інстанція як Ленінський комсомол. В цей же час артист почав реалізовувати себе як письменник. Одним з його перших творів став “Відкритий лист генсекретаря”.
На телеекрані Задорнов вперше з’явився у 1982 році, проте гучна популярність прийшла через два роки, в 1984-му, після прочитання свого сатиричного оповідання “Два дев’ятих вагони”. З початку 90-х років письменник і артист став автором-сценаристом і ведучим відомих телепрограм “Сміхопанорама”, “Аншлаг”, “Дочки-матері”, “Сатиричний прогноз”.
Михайло Задорнов “Два дев’ятих вагони”:
В тих же роках Задорнов випусти декілька своїх книг: “Не розумію!”, “Задоринки”, “Кінець світу”, “Повернення”, “Ми всі з Чі-Чі-Чі-Пі”. Артист став лауреатом премій “Овація”, “Золоте теля” і Кубок Аркадія Райкіна. Через прихильність російських політиків, Михайло Задорнов навіть отримав квартиру по сусідству з такими чиновниками, як Борис Єльцин, Олександр Коржаков і Віктор Черномирдін.
В 1990-тих Михайло Задорнов також дебютував у кіно, виконавши роль чиновника в детективній картині латвійського чиновника Алоіза Бренча “Депресія”. Його можна побачити у таких фільмах як “Не розумію”, “Геній”, “Хочу вашого чоловіка”, “Аркїим”, “Рюрик”, “Віщий Олег”.
Артиста також пам’ятають через знаменитий виступ – новорічне привітання росіян в 1991 році, через яке довелося на хвилину змістити трансляцію бою курантів.
Новорічне привітання Михайла Задорнова у 1991 році:
Михайло Задорнов: особисте життя
В березні 1971 року його першою жінкою стала викладач університету Велта Калнберзіна – донька колишнього першого секретаря ЦК Латвійської компартії Яна Едуардовича. Їхнє знайомство почалось ще в рижській школі, а потім в МАІ. Згодом вони розлучились, спільних дітей так і не мали.
Михайло Задорнов, дружина Олена і донька Олена
У 80-тих Михайло Задорнов “закрутив роман” зі своїм адміністратором Оленою Бомбіною, з якою він вдруге одружився. У 1990 році в подружжя народилась донька – Олена Задорнова, яка у 2009 році вступила у Російський університет театрального мистецтва.
Михайло Задорнов: хвороба
В жовтні 2016 року стало відомо, що гуморист хворий на рак. На своїй сторінці у соцмережах 12 жовтня він написав про майбутній курс проходження хіміотерапії. У жовтні 2016-го у нього також трапився епілептичний припадок прямо під час творчого вечора на сцені ДК “Меридіан”, його відвезли на швидкій. Після цього випадку він відмінив всі свої виступи.
Михайло Задорнов під час лікування
Як згодом стало відомо, Задорнов проходив курс лікування від ракової пухлини головного мозку. В червні він вирішив відмовитися від процедур, які називав виснажливими та марними, заради того, щоб побути в колі рідних. Незадовго до смерті він прийняв православ’я, – до цього Задорнов був неоязичником.
Михайло Задорнов: позиція щодо України
Російський артист відомий своїми гострими та українофобськими висловлюваннями. Так, у жовтні 2013 року після боксерський бою Володимира Кличка і російського боксера Олександра Повєткіна, в якому перемогу здобув українець, Михайло зробив заяву, в якій назвав західних українців зрадниками.
“Звичайно, я розумію західних українців, їх я не звинувачую. Вони завжди були зрадниками. Вони завжди лежали під Польщею. А поляки завжди зраджували Росію на догоду будь-яким західним інтересам. Маю право це говорити, тому що в мені є польська кров”, – заявляв Михайло Задорнов.
Михайло Задорнов про Україну:
Також 5 січня 2014 року Михайло Задорнов назвав українців, що стоять на Євромайдані, “єврохохлами” і заявив, що вони розійдуться, щойно його “перестануть утримувати олігархи”. У березні 2014 року він долучився до листа на підтримку політики президента Росії Володимира Путіна щодо російської військової інтервенції в Україну.
Загалом, “жартів на крові” щодо України у Задорнова назбиралося чимало.
Підтримайте проект на Patreon