п`ятниця, 14 червня

Перші згадки романтичних поцілунків датували 2500-ми роками до нашої ери

Пара науковців із Данії звернули увагу на згадки романтичних поцілунків у давніх текстах з Месопотамії, які датуються 2500-ми роками до нашої ери. Між тим, часто помилково першими задокументованими поцілунками вважають манускрипти з Індії 1500-х років до нашої ери. Свої розмірковування автори виклали у журналі Science — пише nauka.ua.

Глиняна табличка з Месопотамії датована 1800-м роком до нашої ери, яка зображує поцілунок двох людей. THE BRITISH MUSEUM

Глиняна табличка з Месопотамії датована 1800-м роком до нашої ери, яка зображує поцілунок двох людей. THE BRITISH MUSEUM

Скільки років поцілункам?

У наукових дослідженнях зазвичай виділяють два види поцілунків у людей — дружньо-батьківські та романтично-сексуальні. Походження цієї практики не до кінця зрозуміле, і якщо перші поширені повсюдно, то другі наявні далеко не у всіх культурах та регіонах. Двоє науковців із Університету Копенгагена та Університету Ольборга у своїй статті зауважують, що дослідження останніх років помилково називають найдавнішим записом про романтично-сексуальні поцілунки у людей датований приблизно 1500-ми роками текст з Індії, хоча є свідчення з Месопотамії, які на тисячу років старіші.

На глиняних табличках того часу шумерською мовою поцілунки в губи описувалися у контексті еротичної поведінки. А написані аккадською розділялися на дружні, сімейні, які були виявом підлеглості чи поваги та проявлялися цілуванням ніг або землі, та на еротичні, зосереджені в основному на губах. Тож вже 4500 років тому поцілунки були звичайною практикою взаємодії людей. Про це свідчать і медичні записи в древніх месопотамських текстах, де вказується хвороба, подібна за описом та профілактикою до губного герпесу.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.