Норвегія вирішила подарувати Фінляндії гору

Норвегія вирішила подарувати Фінляндії гору

У Норвегії почалася кампанія по просуванню ідеї про те, що потрібно віддати сусідній Фінляндії прикордонну вершину гори Халти в якості подарунка до сторіччя незалежності країни. Зараз частина гора належить Норвегії.

Фінляндія відзначатиме 100 років з дня проголошення незалежності в 2017 році.
Частина гори Халти вже знаходиться на території Фінляндії, на її схилі – найвища точка країни (1324 м). Однак пік гори висотою 1365 м вже належить Норвегії.
Активісти пропонують пересунути кордон, щоб «подарувати» вершину гори Фінляндії, і заявляють, що ці зміни будуть ледь помітні на карті.

«Це буде прекрасний подарунок. Скільки країн можуть похвалитися, що подарували сусідові гору? »- Сказано на Facebook сторінці онлайн-кампанії, яку вже підтримали більше 4000 чоловік.

«Наведемо Фінляндію до нових висот!» – Закликають активісти.

вершина гори Хілті

Колишній працівник Норвезької картографічної служби, а нині пенсіонер Бьорн Герр Харссон каже, що така ідея прийшла йому в голову кілька десятків років тому. Він підозрює, що кампанію в Facebook міг почати його син.

Багато фінів в мережі вітали цю ініціативу як ознаку добросусідських відносин. Правда, знайшлися й незадоволені: буркотуни вважають, що зміна меж призведе до непотрібної паперової тяганини. А окремі громадяни країни Суомі заявляють, що краще б Норвегія подарувала їм хоча б одну нафтову свердловину, передає BBC.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.