Четвер, 2 квітня

Дослідники показали, як виглядає “Титанік” через 107 років після катастрофи

Команда дослідників з Atlantic Productions зафільмувала стан пароплава “Титанік”, який потонув в Атлантичному океані 1912 року.

Про це повідомляє BBC.

Вперше в історії “Титанік” зняли у якості 4К. Ці кадри використають у документальному фільмі, який знімає компанія Atlantic Productions.

Всього було здійснено 5 занурень глибоководною камерою, фото та відео показали, що затонулий корабель перебуває в поганому стані. Сильні океанські течії, сольова корозія і бактерії атакують корабель.

Почали руйнуються навіть ті частини, які до цього були добре збережені. Найгіршого руйнування піддалися службові приміщення по правому борту.

“Ванна капітана є улюбленим зображенням серед ентузіастів “Титаніка”, але її вже немає”, — заявив Паркс Стівенсон.

“Титанік повертається до природи”, – додав Стівенсон. Руйнування залишків корабля пов’язане з океанічними течіями, сольовою корозією та впливом мікроорганізмів.

15 квітня 1912 року пасажирський лайнер “Титанік” внаслідок зіткнення з айсбергом потонув у 600 кілометрах від канадського острова Ньюфаундленд під час свого першого рейсу — із Саутгемптона до Нью-Йорка. На його борту перебували 2208 пасажирів, внаслідок катастрофи понад 1500 людей загинули.