Чехія і Данія вирішили помякшити карантин: відкриють школи і кордони

Слідом за Австрією, яка вирішила пом’якшити карантин вже з 14 квітня, про скасування деяких обмежень заявили також Чехія і Данія.

Так, уряд Чехії вже послабив деякі правила, введені для боротьби з епідемією коронавірусу, повідомляє Обозреватель з посиланням на Czech Radio.

З 7 квітня жителі цієї країни можуть займатися спортом на природі без масок, однак повинні зберігати дистанцію не менше двох метрів. З 9 квітня чехи відкриють деякі магазини, наприклад, товарів для хобі і рукоділля, ремонт велосипедів. При цьому торгові точки повинні дотримуватися жорстких правил гігієни.

Питання роботи інших магазинів, таких як взуттєві і канцелярські, розглядатиметься після католицького Великодня, що відзначається 12 квітня.

Крім того, вже з 14 квітня в разі поважної причини, наприклад, відрядження, дозволили виїзд за межі Чехії. Повна заборона на виїзд жителів країни за кордон може бути скасована тільки на основі рішення парламенту про чинний у країні надзвичайний стан.

Данія

У Данії також вирішили послабити карантин після Великодня. Як пише Politiken, прем’єр-міністерка Метте Фредерікс оголосила, що уряд почне послаблювати жорсткі карантинні обмеження.

Уряд відкриє дитячі сади і школи для учнів 0-5 класів, щоб дати можливість їхнім батькам повернутися на роботу.

Дорослі, яких 12 березня попросили за нагоди працювати з дому, тепер можуть почати частіше повертатися на свої робочі місця, дотримуючись санітарних норм.

Церкви, бібліотеки і клуби для занять спортом та інших заходів будуть закриті щонайменше до 10 травня, як і торговельні центри. Продовжили і заборону на масові заходи.

Прем’єрка Данії пояснила таке рішення тим, що в країні “спостерігається сталий розвиток поширення коронавірусу і кількість інфікованих людей перебуває на стабільному рівні, з яким може впоратися система охорони здоров’я”.

Водночас вона зазначила, що якщо статистика продовжить зростати, суворий карантин можуть продовжити.

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.