Понеділок, 26 лютого

Без телефону і світла: французькі добровольці перебуватимуть у печері 40 днів

Це відбудеться в рамках наукового експерименту.

Джерело: Дивогляд.

На південному заході Франції, в Ар’єжі, 15 добровольців, віком від 27 до 50 років наважилися на 40-денний експеримент з проживання в печері Ломбрів. Вони є частиною проекту під назвою Deep Time. Про це повідомив франко-швейцарський дослідник і учасник експерименту Крістіан Клот на своїй сторінці у Twitter.

Експеримент із перебуванням у замкнутому просторі розпочався 14 березня. Його було створено з метою спостереження за здатністю людей адаптуватися до втрати просторово-часових орієнтирів. 

Таким чином, 7 жінок та 8 чоловіків більше місяця житимуть без годинника, телефону або природного освітлення за температури 12 градусів та вологості 95%. Власними силами добровольці вироблятимуть електрику за допомогою водного велосипеда і добуватимуть воду з глибини 45 метрів.

“Вчора, о 20:00, після останнього дня підготовки, двері в печеру Ломбрів зачинились за нами”, – написав Клот 15 березня. 

Кожного з учасників оснастили датчиками, за допомогою яких за ними з поверхні стежитимуть вчені. 

У печері є три окремих житлових приміщення для сну, проживання та проведення досліджень топографії місця, зокрема, фауни та флори.

Окрім цього, туди було доставлено чотири тонни обладнання для життя добровольців.

Для реалізації проекту Deep Time знадобилося близько €1,2 млн фінансування. Воно надходило від приватних і державних партнерів, а також від Інституту адаптації людини.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.