Пристайко не певен, що Україні треба боротися за отримання ПДЧ від НАТО

Україна вирішила максимально скористатись механізмом річних національних програм співпраці з НАТО, уточнив Пристайко

Про це міністр закордонних справ України Вадим Пристайко розповів в інтерв’ю ТСН.

Він відповів на питання про доцільність ще однієї заявки з боку України для отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).

“Дійсно, ми багато разів заявляли, що наш інтерес – це ПДЧ. Але ПДЧ – це лише механізм, який нас наближає до членства в НАТО. Ми вже 11-й рік працюємо на наших річних національних програмах, які в принципі зроблені так, як річні національні програми, які виконують країни з ПДЧ. Це наш сигнал НАТО про те, що ми реформуємось, ми готуємось до нашого членства, якраз використовуючи ті механізми, які є в ПДЧ”, – пояснив міністр.

За його словами, Україна ще з 2008 року вирішила максимально скористатись механізмом річних національних програм. НАТО тоді відмовилось запропонувати Україні ПДЧ.

“На якомусь етапі ми скажемо: “Дивіться, домашню роботу Україна виконала, тепер, НАТО, ваше слово, ви готові ухвалити суто політичне рішення про те, що Україна готова, давайте їй запропонуємо членство в Альянсі?”, – додав Пристайко.

  • План дій що́до чле́нства в НАТО є програмою дій для країн кандидатів у члени організації. Відповідно до статті 10 Північноатлантичного договору НАТО залишається організацією відкритою для прийому нових країн. ПДЧ прийнято 24 квітня 1999 року на саміті НАТО у Вашингтоні. План дій щодо членства в НАТО, який реалізовується на основі індивідуального діалогу з країною кандидатом, розроблений з метою підтвердити чіткий курс та зобов’язання стосовно подальшого розширення НАТО.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: