Вночі в Одесі знесли Катерину ІІ та Суворова

Вночі в Одесі демонтували пам’ятник “засновникам міста” – композицію скульптур, у центрі якої була російська імператриця Катерина II.

Джерело: Історична правда.

 

 
Роботи розпочали ще вдень, проте остаточно прибрали пам’ятник уже глибокої ночі — тепер його скульптури будуть розміщені у музеї.

Голова Одеської ОВ Максим Марченко назвав демонтаж монумента історичною подією.

“Сьогодні відбулася справді історична подія. Нарешті пам’ятник російській імператриці катерині в Одесі був демонтований. Дякую мешканцям Одеси, які висловили свою позицію, що російській імперській спадщині не місце у сучасній, правовій, демократичній Україні. 

Дякую депутатам Одеської міської ради за те, що ухвалили вірне рішення. Кожен, хто долучився до цього процесу, показав, що коли ми об’єднані спільною метою, то обов’язково її досягаємо. Одещина має багату історію, культуру, та національну спадщину і сьогодні ми творимо нашу історію разом. Слава Україні!”, – написав він у своєму телеграм каналі.

Крім того, у мерії Одеси повідомили, що вночі також демонтували пам’ятник російському полководцю Олександру Суворову.

“Згідно з рішенням сесії міської ради в Одесі було демонтовано пам’ятник А. Суворову. Монумент буде передано до Одеського художнього музею для його тимчасового зберігання”, – сказано в повідомленні.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: