В Україні хочуть ввести абонплату за квартиру

Верховна Рада проголосувала закон про житлово-комунальну послуги, який передбачає низку нововведень. Зокрема, запроваджує посаду управителя багатоквартирного будинку і можливість для споживачів на законних підставах відключитися від систем централізованого теплопостачання та постачання гарячої води. Крім того, комунальникам надали право заходити у приватні помешкання для ліквідації аварій без дозволу господарів.

 В Україні хочуть ввести абонплату за квартиру

Учора український парламент проголосував в цілому за проект закону «Про житлово-комунальні послуги». Згідно з даними сайту ВР України, підтримали закон 262 депутати, проти не голосував ніхто, ще 62 не брали участі в голосуванні, повідомляє tvoemisto.tv.

Закон вводить низку новацій в сферу ЖКГ. Згідно з цим документом, вводиться плата за абонентське обслуговування — платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку.

Як вказано в законі, це потрібно для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги.

Судячи з опису, йдеться про фіксовані щомісячні платежі, які мешканці платитимуть управляючій компанії, щось на кшталт двоставкового тарифу за тепло, який діє у Львові.

В документі не зазначено, на підставі яких нормативних документів і який саме орган визначатиме розмір цієї абонплати.

Також така плата може стягуватися і за витрати на обслуговування приладів-розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку.

В документі обумовлено, що абонплата не стосується оплати за постачання газу та електрики.

Також цей документ передбачає право споживача у встановленому законодавством порядку відключитися від систем централізованого теплопостачання та постачання гарячої води та розірвати договір про надання комунальної послуги, попередивши про це виконавця відповідної комунальної послуги не менш як за два місяці до дати розірвання договору

Закон вводить поняття «управитель багатоквартирного житлового будинку» і подає перелік його прав та обов’язків.

Крім того, закон дозволяє виконавцям комунальних послуг доступ до приватних квартир чи інших приміщень без згоди власника для ліквідації чи попередження аварії. Пункт 4 статті 29 цього закону каже наступне:

«У невідкладних випадках, пов’язаних з необхідністю рятування життя і здоров’я людей та/чи майна, в установленому цією статтею порядку може бути здійснено доступ до житла, іншого об’єкта нерухомого майна без отримання згоди його власника (користувача) (несанкціонований доступ) для проведення огляду та ліквідації або відвернення аварії», якщо на момент виникнення аварії власник (користувач) відсутній і немає можливості з ним зв’язатися або він відмовляється допустити в належне йому житло (інший об’єкт нерухомого майна) представника виконавця. Однак для такого кроку мають бути «об’єктивні підстави» вважати, що аварія, яка створює загрозу життю та/або майну, наявна саме в цьому житлі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.