п`ятниця, 19 квітня

Творець “Кварталу” і таємний соратник Зеленського: хто такий Сергій Шефір та чому його хотіли вбити?

У Київській області невідомі обстріляли машину першого помічника президента Сергія Шефіра. Чиновник не постраждав, однак поранення отримав його водій.

Творець 'Кварталу' і таємний соратник Зеленського: хто такий Сергій Шефір та чому його хотіли вбити?

Від учасника “КВН” до творця “Кварталу”

Шефіру – 57 років, родом він із Кривого Рогу. Здобув освіту в місцевому гірничорудному інституті. У молодості брав участь в іграх “КВН” – не тільки як актор, але й автор текстів для відомих команд Вищої ліги початку “нульових”.
 

До 1995 року Сергій і його старший брат Борис стали успішними авторами і навіть організовували фестивалі гумору в Кривому Розі. Вони і запросили майбутнього президента Володимира Зеленського в команду “Запоріжжя – Кривий Ріг – Транзит”.

У 2003 році брати разом із Зеленським створили власну медіакомпанію – “Студія Квартал-95”. Серед найбільш відомих проєктів Шефіра-молодшого – фільми “Ржевський проти Наполеона”, “8 перших побачень” і, звичайно, дві частини серіалу “Слуга народу” з президентом у головній ролі.
 

Політика

 

Політичне зближення Зеленського і Шефіра відбулося ще під час президентської кампанії в 2019 році, коли останній очолив передвиборчий штаб кандидата. Про їхню близькість також говорить той факт, що саме на свого першого помічника глава держави переписав частку в “Кварталі”.

Офіційно Шефір організовує щоденну роботу президента
 

“У мою компетенцію входять завдання, які переді мною ставить президент. Один із напрямів моєї роботи – вивчити ситуацію, зрозуміти проблему, якщо вона є, проаналізувати різні думки, експертні оцінки та запропонувати можливі рішення”, – описував чиновник свою роботу.

На відміну від Андрія Єрмака, Шефір входить у непублічне крило Офісу президента. Але за ступенем впливу останній навіть перевершує свого колегу. “Брати Шефір – більше, ніж найближчі люди [президента], це – сім’я. Мені доводилося чути, як Вова [Зеленський] звертається до Сергія [Шефіра]: в кожній фразі відчувається подяка”, – розповів журналістам колишній високопоставлений представник команди Зеленського.

Скандали

  • Шефіра не раз бачили в оточенні українських олігархів. На запитання журналістів чиновник відповів: “Нічого, що суперечить інтересам нашої країни, нічого протизаконного я не роблю, крапка”.

  • Після свого призначення чиновник по мінімуму намагався робити публічні заяви, але все ж не зміг уникнути скандалу. В одному з інтерв’ю він заявив, що Україні та Росії рано чи пізно доведеться домовитися про мир, тому що неможливо воювати “ще 100 років”.

“Моя думка: ми не зможемо повернути Донбас, змушуючи їх говорити українською. Не вийде повернути людей, не пішовши на мінімальні компроміси з їхньою ментальністю”, – говорив він.

  • З моменту початку роботи на посаді першого помічника Шефір жодного разу не подавав декларацію про доходи. Причина: Офіс президента – це патронатна служба, і його працівники не зобов’язані публікувати свої декларації, казав чиновник.

  • Розслідувачі заявляли, що саме Шефір займається фінансовими питаннями в команді Зеленського. Особливо це видно з листування чиновника під час президентської кампанії. Зараз він має неофіційний статус третьої за впливом людини в країні.

Листування штабу Зеленського
Листування штабу Зеленського
Листування штабу Зеленського
  • Після обрання президентом Зеленський переоформив свій бізнес на своїх давніх партнерів. Але найбільша кількість активів дісталася саме Шефіру: президент передав йому свої частки у восьми компаніях.

  • У вересні “Українська правда” повідомляла, що між президентом і його першим помічником виникла серйозна сварка, внаслідок якої останній нібито навіть забирав свої речі з Банкової.

Журналісти повідомляли про конфлікт між Шефіром та Зеленським

За словами джерел видання, хоч Шефір продовжує працювати на посаді помічника, однак свій вплив він майже втратив. Цьому нібито посприяв голова Офісу президента Андрій Єрмак. Ознакою того, що Шефір втратив вагу, стала відставка Авакова, якого той захищав до останнього.

В Офісі президента пов’язують замах на помічника Зеленського із законопроєктом щодо деолігархізації. “Курс ОП на детінізацію і деолігархізацію України не зміниться, і ніякі підступні дії на нього не вплинуть”, – написав речник глави держави.

Автомобіль чиновника після замаху

Схожу версію висунув і глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія. За його словами, мова може йти про помсту з боку “контрабандистів і кримінальних авторитетів”, з якими активізувала боротьбу нинішня влада. Друга версія полягає в “російському сліді” замаху. Третя – що замах пов’язаний із боротьбою нинішньої влади з надмірним впливом фінансово-промислових груп.

Автомобіль чиновника після замаху

Арахамія також вважає, що сам Шефір навряд чи був метою зловмисників – йдеться про “передачу нашій команді особливого привіту”. Політик додав, що організувати замах було легко, оскільки чиновник не користувався послугами охорони.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.