Суд заборонив Соціалістичну партію України

Восьмий апеляційний суд Львова заборонив Соціалістичну партію України – майно партії та всіх її осередків буде передане державі.

ДжерелоУП з посиланням на громадський рух “Чесно” та “Інтерфакс-Україна”.

Деталі: За словами провідного аналітика “Чесно” Ігоря Фещенка, аргументи СБУ та Мін’юсту проти СПУ полягали в антиукраїнській і проросійській діяльності партії, а також у висловлюваннях останніх трьох її керівників, передовсім державного зрадника Іллі Киви.  

На думку СБУ, хоч Кива з 2019 року не є офіційним керівником партії, але він і надалі здійснює вплив на неї.

Зокрема, за даними “Чесно”, у матеріалах справи цитувалися публікації з посиланням на партійний сайт, в яких входження Киви до ОПЗЖ подавалося як делегування від СПУ. Крім цього, згідно із матеріалами справи, станом на зараз Соціалістичну партію України очолює Віктор Заїка – директор іменного благодійного фонду Іллі Киви “Визволення”.

Ще одним доказом впливу Киви на Соцпартію вважають те, що очолювана ним організація “Всеукраїнський рух по боротьбі з фашизмом “Патріоти за життя”, як і його благодійний фонд, зареєстровані за тією ж адресою, що й Соціалістична партія України. 

Партія може оскаржити це рішення у Верховному Суді.

За даними міністра юстиції Дениса Малюськи, у Восьмому апеляційному адміністративному суді у Львові тривають 16 судових процесів щодо заборони проросійських партій. Стосовно шести політичних партій рішення вже ухвалено, щодо інших – рішення чекають найближчим часом.

Міністр зазначив, що вже цього тижня можливе винесення судових ухвал про заборону політичних партій “Опозиційна платформа – За життя”, “Партії Шарія” та інших – зокрема тих, чию діяльність було призупинено рішенням РНБО.

Малюська також додав, що громадянам, які захочуть у майбутньому реєструвати нові проросійські політичні партії, зробити це буде набагато складніше, бо проти всіх таких партій подаватимуть “ще 1, 2, 3, 10 позовів із таким самим результатом (забороною через суд – ред.)”.

Передісторія: 

  • Раніше державний зрадник Ілля Кива очолював Соціалістичну партію і навіть висувався від неї кандидатом у президенти України у 2019 році. 
  • Уночі 24 лютого Ілля Кива, якого використовують російські пропагандисти, з-за кордону заявив, що “українському народу потрібне звільнення”, а “українці, білоруси, росіяни – це один народ”.
  • Під ранок 24 лютого Росія напала на Україну. 
  • У квітні позбавлений мандату український депутат Ілля Кива звернувся до президента країни-агресора Володимира Путіна по громадянство.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: