Суд переніс розгляд апеляцій підозрюваних у справі щодо подій 31 серпн

Марко Мельничук17 вересня 2015 року в Апеляційному суді м. Києва відбулося низка засідань щодо затриманих у справі 31 серпня. Колегія суддів на чолі з Лашевичем постановила про перенесення розгляду, аргументуючи це необхідністю ознайомитися з матеріялами справ підсудних. Таке ж рішення було ухвалено і з приводу колишнього народного депутата та міністра аграрної політики Ігоря Швайки, якого вимагає арештувати прокурор Кузовкін.

Найперше засідання відбулося щодо заступника Голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Юрія Сиротюка. У зв’язку з тим, що з Печерського райсуду в апеляційний не було передано матеріялів справи. Відповідно, суддя ухвалив рішення про перенесення засідання на 9:30 22 вересня. Водночас під час розгляду апеляції Юрій Сиротюк заявив про те, що на нього чинять тиск в ІТТ.

Далі суд відклав розгляд справи ще кількох активістів. Зокрема, засідання щодо 18-річного студента-юриста зі Львова Марка Мельничука відбудеться 21 вересня о 9:30. Перерву в чотири дні судді взяли для того, аби вивчити додані до справи матеріяли – клопотання низки народних депутатів, голови Хмельницької облради Івана Гончара, представників духовенства та громадських діячів про готовність взяття на особисті поруки, а також характеристики від ЛНУ ім. І.Франка, церкви та спортивної секції. Окрім того, суддям надали медичну книжку хлопця і довідку лікаря від липня цього року, яка засвідчує наявність серйозної хвороби та необхідність стаціонарного лікування. Також сторона захисту наголосила на тому, що в час, коли біля ВРУ відбулися сутички, Марко на площі Конституції не перебував.

Розгляд справи ще одного активіста – Віктора Бурлика з Хмельниччини – відклали на 9:30 23 вересня. Причина така ж сама, як і щодо Мельничука, – суддям потрібен час, аби вивчити додані заяви парламентарів про взяття на особисті поруки та характеристики.

Розгляд справи Ігоря Швайки перенесли на 10:00 30 вересня, оскільки матеріяли ще не передано із Печерського суду. Зауважимо, що прокурора не задовольнило рішення суду попередньої інстанції, який відпустив свободівця на особисті поруки народних депутатів. Сторона обвинувачення клопотання про зміну запобіжного заходу аргументує, зокрема, тим, що під час судового процесу не було встановлено авторитету поручителів серед суспільства. Той факт, що заяви про взяття Ігоря Швайки на поруки подали виключно депутати, обрані в мажоритарних округах, а не за партійними списками, прокурор упустив.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.