Сергій Притула: Можливо, і хотілося б піти в політику, але я ще так багато не заробив

Про політичні амбіції, волонтерство, Євробачення 2018 та виховання сина – у інтерв’ю Сергія Притули

Домовитися про зустріч з одним із найбільш популярних ведучих України – ще той виклик! За зйомками на рідному Новому каналі, постійними гастролями по Україні і світу з “Вар’яти шоу”, волонтерськими справами Сергій Притула дуже ревно відноситься до вільного часу. Але якщо вже зустрічається з журналістами, то цю бесіду пам’ятаєш ще довго.

Веселий та в міру серйозний (хоча завернути гостре слівце також може) Сергій без зайвих двозначний фраз і натяків відверто розповів STYLER про можливу політичну кар’єру, що думає про “таврування” українських зірок, які виступають в Росії. Звичайно, не обійшли стороною Євробачення 2018 та навіть підготовку Києва до фіналу Ліги чемпіонів. Однак за більш ніж годинну розмову вдалося поговорити не лише про це… 

сергій притула

Сергію, все ще актуальна тема Євробачення 2018. Особливо такий момент. У фіналі конкурсу MELOVIN не потрапив в 10-ку, посівши 17 місце. При цьому навіть ви “впряглися” попросивши не цькувати хлопця. А от минулорічному учаснику – гуртові O.Torvald – не вдалося оминути “публічної ганьби”, хоча не можна сказати, що їх виступ був аж такий поганий. Ситуація з голосуванням нацжюрі буквально дзеркальна. То що ж таке, чому у одного “перемога”, а у іншого – “зрада”? Чому одному “прокатило”, а іншого, скажімо так, “забанили” на деякий час?

Ну, ніхто O.Torvald не банив. Мені взагалі здається, що ситуація з O.Torvald – один з тих випадків, коли участь у Євробаченні не спрацювала ні в “плюс”, ні у “мінус”. Тобто для своїх фанатів вони були і залишилися крутими. Однак фани гурту O.Torvald – не зовсім типова публіка, яка дивиться Євробачення. І здобути після участі в цьому конкурсі значиму по кількості нову аудиторію не вдалося.

Що стосується тої невеличкої “зради” з O.Torvald,  то давайте не забувати, що перед ними, на Євробаченні 2016, Джамала здобула перемогу. А ми всі дуже любимо, коли перемагають наші артисти на зовнішніх аренах. І тут, після її успіху, у пацанів – третє місце з кінця (ред. – O.Torvald посіли 24 місце з 26-ти, за результатами голосування глядачів). Також українцям запам’яталося, що O.Torvald пройшли Нацвідбори, при цьому не отримавши перших місць ні по вибору глядачів, ні по голосуванню журі (ред. – від глядачів і журі гурт отримав по 5 балів з 6-ти можливих, у сумі обігнавши MELOVIN і Tayanna). Тобто вийшов такий цікавий збіг обставин. Судді хотіли Таяну, глядачі – Меловіна. І поки ті двоє між собою конкурували, O.Torvald перемогли у Нацвідборі і помахали всім ручкою (сміється).

До речі, думаю, що така сама “зрадонька” могла в цьому році трапитися і з учасницями від Португалії. Адже минулого року Сальвадор Собрал переміг, привізши Євробачення до Лісабону. А в цьому році представники Португалії посіли останнє місце!

Взагалі, я не вважаю ситуацію з O.Torvald якоюсь великою ганьбою. А Меловін – молодий 21-річний виконавець, вперше виступив на такому рівні. І достойно виступив! 7 місце по глядацькому голосуванню також чогось, та й важить.

Як думаєте, чому ж нацжюрі країн-учасниць так низько оцінили виступ представника від України на цьогорічному Євробаченні?

Чим мотивується глядач, зрозуміло: подобається – голосую, не подобається – не голосую. А от критерії оцінок нацжюрі мені достеменно не зрозумілі.

За кого особисто ви вболівали на Євробаченні 2018, окрім Меловіна? І як оцінюєте переможницю конкурсу – Нетту Барзілай? Тільки чесно! Євробачення вже минуло, втрачати нічого))

Я вболівав за представницю Кіпру – Елені Фурейра. З кількох причин. По-перше, мені дійсно подобається її трек.  

От згадую пісню Нетти Барзілай (Ізраїль). Мені її композиція нагадала таку приказку: танцювали-танцювали й не вклонилися. Заспів розкішний, всі ті примочки: обробка звуку, квоктання і т.д. І от ти чекаєш, що після такого заспіву буде ну такий приспів! Ну зараз як вмаже!.. А приспів абсолютно примітивний. “I’m not your toy, You stupid boy” – ну таке… На іоніці в 90-х у нас такі хіти клепали.

Але у композиції Барзілай розгледіли “оду фемінізму”…

Не знаю, хто там і що побачив у її виступі… Ох, не хочу далі говорити, а то мені й так закидають, мовляв, у мене жарти “сексистські” (посміхається).

Простіше кажучи, виступ представниці Кіпру об’єктивно мені здався більш ціліснішим. В її композиції були певні фішечки, які хочеться дійсно підспівувати. Та і номер кіпріотки на мене справив більше враження.

Цікаво, що й під час Нацвідборів, і під час прямих ефірів ви доволі часто дуже тонко тролили ось це гіперважливе відношення українців до Євробачення. Хоча при цьому згадували, як Португалія готується до конкурсі – там все було набагато простіше. Але деякі заперечать і скажуть, мовляв, це імідж країни і т.д. Як гадаєте, чому у нас так серйозно ставляться до цього конкурсу?

Більше скажу, у Лісабоні мер міста сказав, що не дасть на Євробачення ні копійки. Але не в тому суть.

Давайте відверто! Назвіть мені п’ять позитивних брендів, сформованих за роки незалежності, з якими асоціюється Україна. От п’ять негативних я вам відразу скажу.

Тому абсолютно логічно, що коли у нас з’являється шанс показати, що ми не країна третього світу, що у нас є круті спеціалісти, ми хапаємося за нього. У нас країна розкішних людей, які отримують зарплату на рівні країн третього світу.

Добре, що приїхали іноземці, все їм сподобалося. Київ – дуже красиве, дружнє місто. Якщо не дивитися на нього з висоти 20 поверху (сміється). Я от дивлюся на центр Києва з балкону своєї квартири на 21 поверсі і розумію – так, мабуть, виглядав Шанхай років 30 тому. Немає взагалі такого поняття як архітектурний ансамбль, цілісність забудови.

То ви ще не жили на п’ятому поверсі, коли дивишся на недоглянуті газони і протоптані скрізь доріжки)) Жив 10 років у Києві на першому поверсі. І добре пам’ятаю, як хлопці, які ремонтують дорогу, вміють вставляти нормальні слова між матюків (сміється). Я ще раз повторюся. На фоні в цілому негативних вражень Європи про Україну нам потрібно усіма можливими методами поліпшувати свій імідж. У європейців склався певний набір стереотипів про нашу країну. Вони знають, що у нас є корупція, війна, Чорнобиль.

А чогось позитивного знають мало. Згадайте Євро-2012! Коли капітан збірної Англії Кемпбелл рекомендував англійським вболівальникам не їхати в Україну, бо “тут расизм – вас можуть вбити”… А потім всі дивилися на тих англійців, які розгулювали по Києву чи Донецьку і дуріли! Тому що за один британський фунт вони могли собі дозволити два літри пива, тоді як у них пінта коштує 4,5 фунти. І вони думали, що потрапили у рай (сміється). Тому я не бачу великої трагедії в тому, що ми влупили більше 30 млн євро на достойне проведення Євробачення у 2017 році.

Вибачте, але у нас із бюджету країни щодня крадуть більше! А так хоч якийсь толк є. До речі, на 26 травня у Києві запланований фінал чоловічої Ліги чемпіонів. Знаю, що ви великий шанувальник футболу. Чи планували відвідати масштабну футбольну подію? “Вар’яти шоу” в цей день виступатимуть у Хмельницькому, тому відвідати фінал ЛЧ не вдасться.

Звичайно, я би хотів на нього потрапити, але ж не можу відмінити концерт. Взагалі, коли ми плануємо наші виступи, то не дуже звертаємо увагу на ті всі події, свята, окрім, звичайно, днів жалоби. А на фіналі жіночої ЛЧ 24 травня були? В принципі, підтримуєте жіночий футбол? Ні, 24 травня був з концертом у Дубно. Щодо жіночого футболу…

Я ж почесний амбасадор чоловічої національної збірної України. Багато часу проводжу у виїздах, акціях на її підтримку і т.д. Якось ми з колегами задумалися над тим, що жіночі команди, на жаль, збирають менше глядачів. На їх виступи найчастіше приходять друзі, родичі. І от з’явилася така ідея – зібрати чоловік 300, прийти на матч жіночої збірної України з футболу, дівчата виходять на поле… і ми з трибуни кричимо, і розвертаємо банер “Грудьми за Україну!”

Ну це ж круто! Хлопцям таке не прокричиш. А звучить потужно. І от ми рано чи пізно, а таке зробимо.

Ох, після такого гасла скажуть, що то сексизм!

Та мене вже кілька разів банили у групі “Сексизм і мізогінія” (сміється).

Там мене взагалі вважають “моральним уродом”. Хоча я просто якось попросив навести мені приклад несексиського жарту. Адже будь-який жарт про жінку можна сприймати як сексизм. Забанили зразу! Але це все таке – забави! 

Взагалі-то я максимально співчуваю феміністичному руху України. І я не вважаю за правильне, коли дівчат з транспарантами, які виходять відстояти свої права, обливають фарбою, тягають за коси чи кидають в них яйцями. Вони ж не виходять з пропозиціями продавати наркотики дітям на вулицях. Вони хочуть рівних прав з чоловіками. А у нас, приміром, ще й досі жінки заробляють менше чоловіків і т.д.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.