п`ятниця, 14 червня

Росія готується до продовження війни — Столтенберг

У НАТО не бачать жодних ознак того, що президент РФ Володимир Путін і військове керівництво готуються до миру, натомість в Альянсі бачать, що Росія готується до подальшої війни.

Джерело: Суспільне.

Про таке генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив під час виступу в Інституті перспективних досліджень CHEY в Сеулі.

Він зазначив, що сьогодні ніхто не може сказати, коли закінчиться війна. Але ми знаємо, що це загарбницька війна, це насправді війна за вибором президента Путіна. Він вирішив вторгнутися в іншу країну, суверенну демократичну державу в Європі”, — сказав він.

Столтенберг наголосив, що президент Путін може закінчити війну сьогодні.

“Але проблема полягає в тому, що ми не бачимо жодних ознак того, що президент Путін і правителі в Москві готуються до миру. Ми бачимо протилежне. Ми бачимо, що вони готуються до подальшої війни, що вони мобілізують більше солдатів, понад 200 тис., а потенційно навіть більше. Що вони активно нарощують озброєння та боєприпаси”, — сказав генсек НАТО.

За його словами, РФ нарощує свій арсенал і завдяки підтримці інших авторитарних держав, таких як Іран та Північна Корея.

“І найголовніше, ми не бачимо жодних ознак того, що президент Путін змінив свою спільну мету цього вторгнення, яка полягає у тому, щоб контролювати сусіда, контролювати Україну. Отже, поки це так, ми маємо бути готовими до довгого шляху”, — підкреслив Столтенберг.

Він наголосив, що для всіх, хто вірить у демократію, важливо, щоб Путін не виграв цю війну.

Генсек НАТО закликав до військової підтримки України, оскільки це найкращий спосіб домогтися мирного переговорного рішення у війні.

Столтенберг також звернувся до Південної Кореї із закликом збільшити військову підтримку України, пославшись на інші держави, які змінили свою політику ненадання зброї країнам у стані конфлікту після вторгнення Росії.

Законодавство Південної Кореї забороняє постачати озброєння країнам, які перебувають у стані збройного конфлікту. Столтенберг навів у приклад Швецію та Норвегію, які дотримувались подібної політики, але змінили її заради України.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: