«Ніхто мені не міг допомогти». Олена Зеленська розповіла про гардероб першої леді, костюми президента і кросівки у Версалі

Перша леді України Олена Зеленська дала велике інтерв’ю, в якому розповіла про стиль перших леді, кросівки у Версалі, що спричинили скандал, і костюми чоловіка.

Джерело: НВ.

Незадовго до саміту перших леді та джентльменів, проведення якого заплановано на 23 серпня в Києві, Олена Зеленська дала велике інтерв’ю українському журналу Фокус. У ньому вона розповіла про проблеми, з якими зіткнулася, ставши першою леді, про свою роботу і поділилася успіхами, яких їй вдалося досягти в незвичному для себе статусі.

Зовнішній вигляд і гардероб — це одна з найбільш обговорюваних тем, коли мова йде про дружину президента будь-якої держави. Олена Зеленська з дня інавгурації шостого президента України Володимира Зеленського привернула увагу, вибравши костюм від українського дизайнера. З того часу на всіх протокольних заходах чи то у Києві, чи то у робочій поїздці за кордон перша леді України з’являється, за рідкісним винятком, в одязі від українських дизайнерів.

На питання, чи є певні критерії, як повинна виглядати перша леді, Зеленська розповіла, що їй самій довелося розбиратися, що вона повинна вдягати на робочі зустрічі.

«Як тільки я опинилася в Офісі президента, почала шукати інформацію про гардероб першої леді. Мені здавалося, що тут люди все знають і можуть мені допомогти. Я питала про довжину спідниці, висоту підборів, чи можна носити штани. Ніхто мені не міг допомогти, тому я самостійно збирала інформацію кілька місяців. Виявилося, що критерії прості і засновані на діловому етикеті», — розповіла вона.

Фото: @ Антон Кулаковський / Фокус

Вона додала, що найкраще дотримуватися протоколу їй допомагають дипломатичні установи країн, до яких готується візит.

«Напередодні зарубіжних візитів вони надсилають список заходів і рекомендації. Якщо це, наприклад, відвідування православної церкви, то у мене має бути хустка. Коли запланована довга прогулянка по музеях, мені рекомендують одягти зручне взуття. І коли мене критикують за кросівки, то маю відповісти, що інакше не можна, — на підборах довго не погуляєш».

Йдеться про негативну реакцію Мережі на фото Олени Зеленської з відкриття гіда українською мовою в Версалі, куди дружина Зеленського прийшла в кросівках французького бренду Veja.

Зеленська додала, що вважає, що зробила правильно, вибравши кросівки саме цього бренду.

Фото: @ Антон Кулаковський / Фокус

Олена Зеленська також відповіла на питання, яке давно хвилює, як шанувальників, так і супротивників її образу, хто ж є її стилістом, і розповіла про гардероб президента.

«Я спілкуюся зі стилістом більше Володимира, адже чоловікам не потрібно так багато його уваги. На початковому етапі ми підібрали достатню кількість костюмів і краваток для президента і зараз тільки підтримуємо якість одягу, додаємо нові сорочки».

«Я зі стилістом працюю в першу чергу над гардеробом для зарубіжних візитів. До них готуватися досить складно через велику кількість заходів, і потрібно брати з собою від двох до десяти комплектів одягу.

Ми їх опрацьовуємо попередньо з урахуванням форс-мажорів: наприклад, якщо піде дощ або сніг, то потрібен одяг на заміну. Найбільше уваги вимагають вихід з літака і зустріч «два на два» з президентом і першою леді країни, що приймає – ці події найбільше фотографують і обговорюють”, — додала вона.

І пояснила, чому з самого першого дня в статусі першої леді, вона віддає перевагу одягу, створену українськими дизайнерами нового покоління.

«Я й сама належу до молодого покоління. Коли на початку роботи мені треба було шукати нові образи, то на мій запит швидше відгукнулися саме молоді дизайнери. Мені сподобалося з ними працювати, і зараз у нас складаються класні тандеми».

Нагадаємо, Олена Зеленська користується послугами таких українських дизайнерів і брендів як Артем Климчук, Іван Фролов, Лілія Літковська, SIX, Lake, AMG і багато інших.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.