Нестора Шуфрича хочуть включити у слідчу комісію з питань держзради

У Верховній Раді хочуть створити нову Тимчасову слідчу комісію, яка займеться розслідуванням можливих протиправних дій представників державної влади, що сприяли порушенню державного суверенітету і територіальної цілісності. Про це свідчать дані на сайті ВР.

Джерело: ZAHID.NET.

Проект постанови, який ініціював Давид Арахамія, був зареєстрований у понеділок, 15 березня, під №5243. Головою ТСК стане Мар’яна Безугла, а її заступником – нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич.

«Метою є встановлення фактів з приводу можливих протиправних дій представників державної влади України, спрямованих на співпрацю з державою-агресором і іншу антиукраїнську діяльність», – йдеться в тексті постанови.

Зараз до складу комісії також пропонують включити Юрія Місягіна, Віталія Безгіна, Олександра Мережка, Олександра Завитневича, Олексія Жмеренецького, Святослава Юраша, Олену Хоменко (всі – члени фракції «Слуга народу»), Ігоря Гузя (депутатська група «За майбутнє»), Миколу Люшняка (група «Довіра»).

Про Нестора Шуфрича та його громадянську позицію

Шуфрич, називає російську агресію на Донбасі «війною між українцями» і заперечує присутність російських військових на українській території. Від неодноразово заявляв, що не вважає Російську Федерацію агресором.

Також Шуфрич розповідав, що у 2014 році під час російського вторгнення в Крим зустрічався з колаборантом Володимиром Костянтиновим, який березні 2014 звинувачений генпрокуратурою у державній зраді і «багато про що з ним домовився».

Тоді ж він зустрічався зі скандальним російським політиком Володимиром Жириновським і займався його евакуацією з півострова.

В червні 2013 року в числі 148-ми народних депутатів України він підписав звернення депутатів від Партії регіонів і КПУ до польського Сейму з проханням «визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів».

Шуфрич був у списку авторів подання, після якого Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Також він оскаржував скасування депутатської недоторканності і просив визнати мовний закон неконституційним.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.