На рідну сестру голови АМКУ зареєстрована вілла Зеленського в Італії, – Агія Загребельська

Антимонопольний комітет, який повністю сформований президентом, міг би за лічені дні прийняти рішення про зловживання монопольним становищем на енергетичному ринку.

Про це в ефірі програми “Борковський & Валевська” на Еспресо.TV заявила колишня державна уповноважена Антимонопольного комітету України Агія Загребельська, коментуючи ситуацію, що склалась на енергетичному ринку України, передає Еспресо.Захід.

“Фактично, нині нас поставили перед вибором: ми маємо або транспортувати електроенергію з Росії і Білорусі, або піднімати ціни на електрику і платити відповідно більше грошей ДТЕК. Є ще 3-й варіант: ми можемо почати обмеження споживання електроенергії. Перш за все це стосуватиметься промисловості. Для населення це означатиме віялові відключення, – каже Агія Загребельська. – Що можна зробити у цій ситуації? Просто зараз, коли держава довела такого стану, вона оперативно нічого зробити не може. Але мали б працювати регулятори: НКРЕКП та АМКУ. Антимонопольний комітет може оперативно розпочати розслідування і прийняти попередні рішення. Це можна зробити за лічені дні”.

За словами Агії Загребельської, Антимонопольний комітет має можливість застосувати інструмент примусового поділу, який у будь-який розвиненій країні у схожій ситуації уже давно був би застосований. Нині ж увесь енергетичний сектор країні поділений між кількома олігархами. І влада навіть не намагається з цим боротись.

“Чинний Антимонопольний комітет повністю сформований президентом Володимиром Зеленським. Усі люди, які сьогодні там працюють, –  призначені ним особисто. Керівник антимонопольного комітету у дуже близьких стосунках з родиною Зеленського. На її рідну сестру була оформлена вілла Зеленського в Італії. Тобто АМКУ – це повністю орган Зеленського. Але, на жаль, активної роботи АМКУ не бачимо. Швидше, навпаки”.

Агія Загребельська згадує, як під час дебатів на стадіоні тоді ще кандидат у президенти Зеленський задав питання Порошенку “скільки ж вам занесли за Роттердам”, натякаючи, така схема розрахунку за вугілля вигідна насамперед Рінату Ахметову. Так от, наприкінці минулого року саме АМКУ, призначений Зеленським, закрив справу по Роттердам+.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.