Комуністу Симоненку відмовили в реєстрації на вибори президента

604
симоненко

ЦВК одноголосно відмовив в реєстрації лідеру комуністів.

Центральна виборча комісія відмовила лідеру забороненої в Україні Комуністичної партії Петру Симоненку в реєстрації кандидатом в президенти. Про це пише LIGA.net.

На своєму позачерговому з’їзді Комуністична партія України від 3 січня висунула його на посаду кандидата в президента. 29 січня Петро Симоненко подав документи для реєстрації кандидатом в президенти як висуванець.

У ЦВК послалися на закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки». Символіка і Статут Комуністичної партії України не відповідають законодавству країни.

Міністр юстиції України Павло Петренко 21 січня пояснив, що партії, діяльність яких підпадає під дію закону про декомунізацію, не мають права висувати своїх кандидатів в президенти, і в такому випадку реєстрація можлива тільки в форматі самовисування.

Більше того, в анкеті Симоненко не надав необхідних відомостей про місце проживання на території України протягом останніх десяти років.

У грудні 2015 року суд задовольнив позов Мінюсту і заборонив діяльність КПУ. Партія подала апеляцію, але її розгляд зупинили до рішення Конституційним судом питання про конституційність заборони комуністичної символіки.