Київська “Свобода” звинувачує владу у безпідставному арешті активістів

Олег Бондарчук: «Суд продовжує відробляти замовлення влади, залишаючи за ґратами неугодних владі активістів»

Апеляційний суд міста Києва без належних причин та доказів залишив під вартою до кінця жовтня активістів-захисників Конституції Ігоря Олійника та Сергія Крайняка. Апеляційну скаргу Ігоря Сосни суд переніс у зв’язку із неявкою прокурора та відсутністю матеріалів справи у суді. Щодо Максима Деската справу також перенесли через його погане самопочуття. Про це 15 вересня 2015 року повідомив керівник Юридичної служби Всеукраїнського об’єднання «Свобода»Олег Бондарчук.

Юрист констатував, що Апеляційний суд Києва, як і до того Печерський районний, продовжує виконувати замовлення влади, що вирішали чинити розправу із усіма, хто виступає проти її свавілля. Тому ні у чому не винні хлопці будуть змушені сидіти за ґратами ще по півтора місяця.

«Рішення суду щодо патріотів Ігоря Олійника та Сергія Крайняка – відпрацювання політичного замовлення. Нелюстровані судді, вочевидь, боячись опинитися самим на лаві підсудних за свої рішення часів прислужування режиму Януковича, зараз слухняно відробляють замовлення прокурорів. Щодо цих хлопців подавати касацій уже неможливо, тому ми звертаємося до суспільства, громадськости із закликом тиснути на владу та зупинити реванш диктатури. Без сумніву, що коли спливе термін їхнього арешту вимагатимемо, аби хлопців відпустили.

Щодо Максима Деската та Ігоря Сосни суд нині переніс розгляд справ. Максимові стало погано просто в залі суду, через отримані травми при затриманні 31 серпня. Активіст отримав забої голови через що й дотепер має запаморочення та втрачає свідомість. Ба більше, хлопець має вроджений порок серця, однак слідство відмовляється провести для нього професійне обстеження стану здоров’я. Щодо Ігоря Сосни, то на суд не вважав за потрібне з’явитися прокурор, а Печерський райсуд і до нині не удостоївся передати матеріяли справи, тому розгляд апеляційної скарги перенесли.

У всіх справах, які зараз продовжують розглядати суди щодо активістів, які протестували проти зрадницьких змін у Конституції, узагалі немає жодних доказів, які б доводили їхню провину. Усе вигадано та сфабриковано. Вони не вчиняли жодних злочинів, а просто захищали свої права, гарантовані їм Конституцією. Це новітні політв’язні уже нової-старої влади», – зазначив Олег Бондарчук.

Довідка: Справу Максима Деската Апеляційний суд Києва розглядатиме 16 вересня о 12:50, Ігоря Сосни – 22 вересня о 12:45. Віктора Бурлика 17 вересня о 12:15, Марка Мельничука 17 вересня об 11:45, Віктора Логвіна – 21 вересня о 17:30.

Усі засідання відбуватимуться за адресою: місто Київ, пл. Солом’янська, 2а, кімната 608.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.