Понеділок, 28 листопада

Ілон Маск вирішив продовжити фінансування Starlink в Україні

Керівник компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що компанія продовжить безкоштовно забезпечувати супутниковий зв’язок Starlink в Україні.

Джерело: Tvoemisto.tv з посиланням на Ілона Маска у Twitter

«Навіть якщо Starlink все ще втрачає гроші, а інші компанії отримують мільярди доларів платників податків, ми продовжуватимемо безкоштовно фінансувати український уряд», – написав він.

Зазначимо, вдень 15 жовтня Ілон Маск повідомляв, що росія намагається знищити роботу системи супутникового інтернету Starlink. 

Нагадаємо, 14 жовтня компанія Ілона Маска SpaceX повідомила Пентагону, що відмовляється фінансувати служби супутникового зв’язку Starlink в Україні. У листі компанія Маска заявила, що «більше не може продовжувати фінансувати сервіс Starlink, як це було раніше». Вони закликали Пентагон взяти на себе фінансування урядового та військового використання Україною системи Starlink, яка, за твердженням SpaceX, коштуватиме понад 120 млн доларів до кінця року і може обходитися у близько 400 млн доларів протягом наступних 12 місяців.

Вперше Україна отримала супутниковий зв’язок Starlink від компанії Ілона Маска 28 лютого. Крім того, Ілон Макс планував збудувати в Україні після війни наземну станцію Starlink, щоб якість супутникового інтернету у наших містах була кращою. В кінці березня Львівщина також отримала перші станції супутникового зв’язку.

Додамо, що проект Starlink створила компанія SpaceX Ілона Маска. Це супутникова система, завдяки якій можна отримати доступ до інтернету у важкодоступних куточках Землі. Starlink не залежить від традиційної інтернет-інфраструктури, тому його не можна легко відключити. Він більш стійкий до кібератак, тому в умовах війни потрібен Україні.

Відтак на період дії воєнного стану використовувати термінали Starlink можуть усі громадяни України, органи влади та підприємства всіх форм власності. 

Також в Україні зареєстрували Starlink як представництво компанії Spacex.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.