Громадськість та депутати представили кандидатів до комісії з обрання антикорупційного прокурора

Обрати спецпрокурора_ХТОСьогодні Віце-спікер парламенту Андрій Парубій, голова Комітету по боротьбі з корупцією Єгор Соболєв та громадські активісти представили список з 10 людей, яких вони пропонують Верховній Раді у якості кандидатів у Комісію з обрання Антикорупційного прокурора.

Парламентарі на свій розсуд зможуть обрати 7 з 10 запропонованих осіб, адже законом передбачається делегування в комісію з обрання антикорупційного прокурора 7 людей від Верховної Ради та 4 – від Генерального прокурора.

Список, запропонований громадськістю, збалансований та включає досвідчених правників, журналістів та правозахисників. Наприклад, серед запропонованих кандидатів відомі міжнародні борці з корупцією: Джовані Кесслер, Генеральний директор Європейського управління по боротьбі з шахрайством та Мері Батлер, Заступник керівника Міжнародного підрозділу з конфіскації активів і боротьби з відмиванням грошей Міністерства юстиції США.

Є в списку і українські журналісти-розслідувачі, зокрема Олекса Шалайський, співзасновник порталу журналістських розслідувань “Наші Гроші”, Дмитро Гнап, один із співзасновників Громадського телебачення та проекту журналістських розслідувань Слідство.Інфо, відомі своїми гучними антикорупційними розслідуваннями.

Окремо до складу комісії пропонують включити громадських діячів та науковців із міжнародним ім’ям – Віктора Мусіяку та Володимира Галагана, борця з корупцією Віталія Шабуніна та головного люстратора країни Тетяну Козаченко, правозахисницю Олександру Матвійчук та бізнес-омбудсмена Тараса Качку.

«Ми пропонуватимемо Раді визначитися з претендентами в комісію з обрання Антикорупційного прокурора вже наступного сесійного тижня, – стверджує Андрій Парубій, Віце-спікер Верховної Ради. – Сьогодні не можна зволікати ані дня із обранням людини, без якої Антикорупційне Бюро не запрацює в повну силу. Обрати таку людину має неупереджена комісія з нульової терпимістю до корупції».

Слід зауважити, що Антикорупційна прокуратура створюється для процесуального нагляду за розслідуванням Антикорупційного бюро. Цей новий для українських правоохоронних органів інститут спеціалізованих прокурорів має запрацювати до кінця вересня поточного року.

Керівника – першого в Україні спеціалізованого антикорупційного прокурора – обирає конкурсна комісія з  11 людей. Семеро членів до складу конкурсної комісії делегує Верховна Рада,  четверо – генеральний прокурор.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.