Facebook видалила мережу облікових записів, пов’язаних зі “Слугою народу”

Компанія Facebook видалила зі своїх соціальних мереж низку акаунтів політичного спрямування. Мовиться про 105 облікових записів у фейсбуці та 24 сторінки й 5 профілів в інстаграмі.

Джерело: 24 канал з посиланням на звіт Facebook за квітень 2021 року

Як свідчить звіт Facebook за квітень, усі ці профілі були пов’язані з українською політичною партією “Слуга народу”. І витратили на рекламу щонайменше 210 тисяч доларів США.

У фейсбуці стало на сотню сторінок з України менше: у чому причина

105 облікових записів у фейсбуці, 24 сторінки й 5 профілів в інстаграмі видалили після розслідування про їхню діяльність. Це зробила сама компанія Facebook.

“Люди, які стоять за цією діяльністю, намагалися приховати свої особистості й скоординованість дій”, – мовиться у звіті Facebook за квітень 2021 року.

“Але наше розслідування виявило зв’язок (зазначених акаунтів – 24 канал) з особами, пов’язаними з політичною партією “Слуга народу” в Україні”, – наголосили у компанії.

Розслідування показало, що зазначені облікові записи порушували політику Facebook щодо скоординованої неавтентичної поведінки (CIB).

Чим займалися видалені акаунти

  • Особи, які стояли за видаленими акаунтами, писали українською та російською мовами. Тематика повідомлень головно стосувалася корупції, політики, автомобілів, а ще й сатиричного висвітлення пандемії COVID-19.
  • Також ці акаунти писали на підтримку “Слуги народу”, і разом із тим критикували опозиційні партії та політиків. Особливо п’ятого президента України Петра Порошенка і міського голову Києва Віталія Кличка.

Facebook також повідомив, що видалені акаунти витратили на рекламу приблизно 210 тисяч доларів.


Приклад допису за 2019 рік із видаленого акаунту / Фото зі звіту Facebook


Приклад допису за 2021 рік із видаленого акаунту / Фото зі звіту Facebook

Ще одна видалена мережа акаунтів пов’язана з людьми, які перебувають під санкціями США

У квітні Facebook також видалив ще одну мережу облікових записів, створену й керовану з України. Причина та ж – порушення політики щодо CIB.

  • Ці акаунти здебільшого (майже 500 у фейсбуці та понад 400 в інстаграмі) пов’язані з фізичними та юридичними особами, які потрапили під санкції США (як от Андрій Деркач і Петро Журавель).
  • Ще частина – з колишнім прем’єром Володимиром Гройсманом і лідером депутатської групи “Довіра” Олегом Кулінічем.

Facebook зазначив, що ці акаунти копіювали новинний контент з інших ЗМІ, а поруч із цим просували контент, сприятливий для вказаних політиків і їхніх політичних організацій. На їх просування витратили 496 тисяч доларів.

Зверніть увагу: у Facebook наголосили, що Україна за кілька років стала чи не лідером із кількості видалених акаунтів через CIB.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.