Керівник Офісу президента Андрій Богдан написав заяву про звільнення за власним бажанням.
Пол це журналістам Української правди повідомив співрозмовник в ОПУ.
Деталі: “Українська правда” за підтвердженням інформації про звільнення звернулася до Богдана, але відповіді поки що не отримала.
Зокрема, видання theБабель виставило сфотографовану частину заяви Богдана на звільнення. На ній не видно ні дати, ні підпису. Про причину звільнення також невідомо, пише ТСН.
Що передувало: 27 липня петиція з вимогою звільнити Богдана набрала на сайті президента необхідні 25 тисяч голосів.
Підписанти стверджують, що він “не має права займати посаду глави Адміністрації президента на підставі закону “Про очищення влади”.
Попередню аналогічну петицію, президент Володимир Зеленський розглянув, проте залишив Богдана на посаді.
Історія питання:
Глава держави Володимир Зеленський призначив Богдана керівником Адміністрації президента (згодом стала Офісом президента) 21 травня 2019 року.
Від березня 2010 року Богдан був заступником міністра Кабінету міністрів – урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики. Згодом цю посаду скасували. 2013-го тодішній прем’єр-міністр Микола Азаров повторно призначив Богдана уповноваженим уряду в сфері боротьби з корупцією.
Із Кабміну Богдана звільнили після Євромайдану. У вересні 2014-го посада, яку він займав, потрапила до список люстрації. Відповідно Богдан протягом 10 років не мав права займати державні посади. Винятком могло бути перебування в зоні АТО.
Свого часу Богдан був юристом бізнесмена Ігоря Коломойського.
Останнім часом, уже на посаді керівника Офісу президента, Богдан відзначився скандалом із мером Києва і водночас головою КМДА Віталієм Кличком. Кличко заявив, що, мовляв, влада хоче забрати в нього посаду голови КМДА й призначити туди іншу людину, встановивши в столиці двовладдя.
Під час пресконференції 30 липня керівник ОП Андрій Богдан заявив про те, що йому пропонували 20 млн доларів за те, щоб “не рухати” Кличка з посади голови КМДА.
До цього Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Його заступник Руслан Рябошапка висловив сподівання, що це питання буде вирішене на найближчому засіданні Кабінету міністрів. При цьому Рябошапка закликав не політизувати це звільнення.
“Є норма закону, згідно з якою голова місцевої державної адміністрації призначається на термін повноважень президента України. Яка може бути політика у тому, що змінився президент і термін повноважень голови місцевої адміністрації закінчився?” – пояснив заступник голови ОП.
Сам Кличко у відповідь заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації нібито суперечить європейській практиці місцевого самоврядування.
Згодом Кличко звернувся до Національного антикорупційного бюро із закликом відкрити кримінальне провадження за заявою керівника Офісу президента Андрія Богдана про пропозицію йому хабара.
У середу, 31 липня, мер Києва Віталій Кличко провів зустріч із адвокатом президента США Дональда Трампа, ексмером Нью-Йорка Рудольфом Джуліані. Кличко зазначив, що зустріч у Нью-Йорку відбулася на запрошення його “старого друга й одного з найавторитетніших мерів світу Руді Джуліані”. Співрозмовники обговорили ситуацію в Україні, перспективи подальшої співпраці США та України. Обидва мери також обговорили розвиток місцевого самоврядування.
Підтримайте проект на Patreon