МВС України оприлюднило перелік документів для безвізової подорожі до ЄС на авто

З 11 червня українці зможуть скористатися безвізовим режимом та без додаткових ускладнень подорожувати Європою. Головний сервісний центр МВС поінформував власників авто про те, які документи мають бути наявними при собі у разі користуванням транспортним засобом.

МВС України оприлюднило перелік документів для безвізової подорожі до ЄС на авто

Як повідомляють у головному сервісному центрі, для подорожі за кордон на авто потрібно мати:

  • національне посвідчення водія (воно має відповідати міжнародним вимогам – зокрема, у разі користування національним посвідченням водія закордоном, документ повинен мати строк дії);
  • розпізнавальний знак України на транспортному засобі;
  • договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, що видане на особу, яка перетинає кордон;
  • державний номерний знак на ТЗ.

У відомстві також зазначили, що індивідуальні номерні знаки транспортних засобів дійсні лише на території України, за кордон необхідно виїжджати тільки на державних номерних знаках.

МВС України оприлюднило перелік документів для безвізової подорожі до ЄС на авто

Окрім того, в разі відсутності права власності на транспортний засіб – потрібно оформити документи для поїздки за кордон, а для цього необхідна заява власника транспортного засобу або документ, що підтверджує право користування і (або) розпорядження транспортним засобом. Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період подорожі видається свідоцтво про реєстрацію на їх ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються у сервісному центрі МВС.

При цьому у сервісному центрі МВС попередили, що видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію підлягає поверненню відповідному центрові МВС не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону.

Також зазначається, що транспортні засоби, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних засобів, придбаних у розстрочку), до поїздок за кордон не допускаються.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України і Міністерство внутрішніх анонсувало старт інформаційної кампанії для українців, які подорожуватимуть після початку дії безвізового режиму з Європейським Союзом. Як відомо, навесні Євросоюз надав безвізовий режим для громадян України, яке набуде чинності в ніч на 11 червня 2017 року. Паралельно візи будуть також скасовані для поїздок до Швейцарії.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.