МОЗ оприлюднило список карантинних заборон і обмежень для дитячих садків

Усі протиепідемічні заходи для дітей повинні бути організовані в ігровій формі

Міністерство охорони здоров’я України розробило тимчасові рекомендації для дошкільних навчальних закладів щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину. Зокрема, МОЗ рекомендує обов’язково міряти температуру працівникам дитячих садочків, пише zaxid.net.

На час карантину батькам заборонено заходити в приміщення дитячих садків. Згідно з рекомендаціями МОЗ, вихователі повинні вранці приймати дітей від батьків на території закладу, але за межами будівлі. На вході в заклад адміністрація закладів повинна організувати місце для обробки рук спиртовими антисептиками. При цьому для дітей усі протиепідемічні заходи мають бути організовані в ігровій формі.

Крім того, в дитячих садочках забороняється використання багаторазових тканинних рушників, м’яких іграшок, килимів із довгим ворсом. Заборонено заходити в приміщення дошкільного закладу у вуличному взутті, проводити масові заходи та батьківські збори.

Також в закладах дошкільної освіти рекомендується розробити графік прогулянок і занять, щоб не допустити змішування груп, обмежити заняття і вправи, під час яких діти контактують між собою і використовують додатковий інвентар.

«Працівники повинні регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх антисептиками кожні дві години і після відвідування громадських місць», – йдеться у рекомендаціях МОЗ.

Згідно з ними, у закладах дошкільної освіти необхідно проводити дезінфекцію поверхонь кожні дві години і частіше, а також одразу після занять. Обов’язковими є провітрювання приміщень щонайменше 15 хвилин перед відкриттям закладу і провітрювання кімнат (по черзі) протягом дня.

«МОЗ не обмежує функціонування груп подовженого дня, якщо керівник закладу в змозі забезпечити дотримання всіх рекомендацій міністерства щодо освітнього процесу», – додали у відомстві.

Раніше МОЗ оприлюднило рекомендації для шкіл під час карантину.

Карантин в Україні триватиме щонайменше до 31 жовтня.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.