Понеділок, 14 жовтня

МОЗ дає українцям півроку, щоб знайти сімейного лікаря

З 1 січня розпочинається зміна у первинній ланці, люди мають починати шукати своїх лікарів – на це є півроку. У липні 2017 року МОЗ сподівається розпочати підписання договорів між пацієнтами і лікарями.

медична реформа в україні

Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв’ю «Українській правді. Життя».

«За ці шість місяців ми працюватимемо з регіонами, аби міста і територіальні громади вирішили, як у них виглядатиме первинна ланка. Чи це будуть центри первинної допомоги, чи поліклініки, чи приватні клініки. Для нас важливо, що вони мають гарантувати наявність первинної ланки, доступ до неї», – сказала Супрун.

До липня у МОЗ також збиратимуть усі реєстри пацієнтів, які існують в Україні.

«До 1 квітня має запуститися базовий рівень E-Health з реєстром лікарів і пацієнтів. Зараз ми вносимо в ту систему всі наявні дані. Відтак спускаємо її на первинну ланку з липня, аби всі лікарі вписали в базу своїх пацієнтів», – зазначила Супрун.

На думку Уляни Супрун, найпростіше знайти свого сімейного лікаря завдяки «сарафанному радіо».

«Пацієнти – задоволені чи незадоволені – передають інформацію один одному. Так само й лікарі. У багатьох пацієнтів є знайомі лікарі, або спеціалісти, у яких вони вже були, від них також можна дізнатися, де є хороший лікар і куди можна піти.

Якщо я живу в селі й там є п’ять лікарів, то я почну працювати з одним із них і з часом побачу, гарний він чи ні. У перший рік люди будуть частіше змінювати своїх лікарів, бо підписаний договір можна змінювати, якщо лікар чи пацієнти не хочуть далі співпрацювати. Але ми сподіваємося, що за рік-два все стихне, і ми всі будемо мати своїх лікарів», – сказала вона.

Раніше заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк пояснив, як нараховуватимуть зарплату медикам, та дав поради, як укласти угоду з сімейним лікарем.

Зокрема, угода із сімейним лікарем укладається безстроково і діє до моменту, поки пацієнт не вирішить підписати угоду з іншим лікарем. Вибір лікаря до місця реєстрації громадянина прив’язуватися не буде.

Уся допомога на рівні первинної ланки покривається страховими коштами та надається безоплатно так само, як екстрена допомога.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.