МОЗ дає українцям півроку, щоб знайти сімейного лікаря

1909

З 1 січня розпочинається зміна у первинній ланці, люди мають починати шукати своїх лікарів – на це є півроку. У липні 2017 року МОЗ сподівається розпочати підписання договорів між пацієнтами і лікарями.

медична реформа в україні

Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв’ю «Українській правді. Життя».

«За ці шість місяців ми працюватимемо з регіонами, аби міста і територіальні громади вирішили, як у них виглядатиме первинна ланка. Чи це будуть центри первинної допомоги, чи поліклініки, чи приватні клініки. Для нас важливо, що вони мають гарантувати наявність первинної ланки, доступ до неї», – сказала Супрун.

До липня у МОЗ також збиратимуть усі реєстри пацієнтів, які існують в Україні.

«До 1 квітня має запуститися базовий рівень E-Health з реєстром лікарів і пацієнтів. Зараз ми вносимо в ту систему всі наявні дані. Відтак спускаємо її на первинну ланку з липня, аби всі лікарі вписали в базу своїх пацієнтів», – зазначила Супрун.

На думку Уляни Супрун, найпростіше знайти свого сімейного лікаря завдяки «сарафанному радіо».

«Пацієнти – задоволені чи незадоволені – передають інформацію один одному. Так само й лікарі. У багатьох пацієнтів є знайомі лікарі, або спеціалісти, у яких вони вже були, від них також можна дізнатися, де є хороший лікар і куди можна піти.

Якщо я живу в селі й там є п’ять лікарів, то я почну працювати з одним із них і з часом побачу, гарний він чи ні. У перший рік люди будуть частіше змінювати своїх лікарів, бо підписаний договір можна змінювати, якщо лікар чи пацієнти не хочуть далі співпрацювати. Але ми сподіваємося, що за рік-два все стихне, і ми всі будемо мати своїх лікарів», – сказала вона.

Раніше заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк пояснив, як нараховуватимуть зарплату медикам, та дав поради, як укласти угоду з сімейним лікарем.

Зокрема, угода із сімейним лікарем укладається безстроково і діє до моменту, поки пацієнт не вирішить підписати угоду з іншим лікарем. Вибір лікаря до місця реєстрації громадянина прив’язуватися не буде.

Уся допомога на рівні первинної ланки покривається страховими коштами та надається безоплатно так само, як екстрена допомога.