Мавпячу віспу виявили у 14 країнах – чи варто говорити про початок пандемії

Сьогодні в усьому світі говорять про активне поширення нового небезпечного вірусу – мавпячої віспи. У кількох країнах вже були зафіксовані випадки захворювання, зокрема, в Європі.

У Всесвітній організації охорони здоров’я проводять екстрені засідання щодо цього питання, не виключаючи ймовірності спалаху захворювання. Чи може мавпяча віспа спричинити пандемію, розповідає “Дивогляд” із посиланням на ВВС.

Станом на 24 травня, випадки захворювання на мавпячу віспу були зафіксовані у 14 країнах світу. Вперше вірус виявили у Великій Британії, а згодом він поширився й на Швецію, Італію, Сполучені Штати Америки, Іспанію, Португалію та Канаду. Був також випадок захворювання у Німеччині. Поговорюють, що такими темпами вже незабаром вірус може дійти і до України.

Відомо вже про 80 випадків захворювання на віспу мавп, але у ВООЗ кажуть ще про 50 можливих.

У Міністерстві охорони здоров’я України вже прокоментували цю ситуацію і зазначили, що на території нашої держави випадків захворювання на цей вірус не фіксували.

Регіональний директор ВООЗ в Європі на ім’я Ганс Клюге також повідомляє, що пік захворювання може бути влітку, коли люди масово почнуть збиратися на різні заходи, концерти, фестивалі та вечірки.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.