Кожен другий росіянин хоче помиритися з українцями

рукостискання дружбаБільшість росіян (40%) вважають, що відновлення добросусідських відносин з Україною – це першорядна задача, яку має ставити перед собою Росія.

Про це свідчать дані опитування, проведеного “Левада-центром”, повідомляє Еспресо.TV. з посиланням на “Коммерсант”.

При цьому більше половини росіян продовжують звинувачувати США і Захід в конфлікті на Донбасі

Ще 21% респондентів відповіли, що головна мета Росії щодо України – це розвиток економічного співробітництва між країнами. 26% громадян стверджують, що “закріплення” Криму за Росією є більш важливим завданням, а 8% опитаних вважають, що першочергове завдання Росії розділити Україну на східні та західні регіони. На думку 7% респондентів, для Росії важливо залучити Україну в союзну державу.

При цьому за подіями на Україні стежать 47% опитаних, тоді як у січні цього року це робили 59% громадян, а в червні минулого року 65%.

В продовження війни на сході України більшість (56%) росіян звинувачують США і Захід, аргументуючи це тим, що покладання Заходом провини за ці події на Росію допомагає стримувати зростання і вплив нашої країни в світі. 27% респондентів впевнені, що влада України самостійно підтримує “атмосферу війни” на Донбасі, щоб відвернути населення країни від реальних соціальних і економічних проблем. Лише 6% громадян відповіли, що війна на сході України продовжується через втручання в конфлікт Росії, яка військовою технікою підтримує ДНР і ЛНР.

48% опитаних соціологами не виключають присутність російських громадян на території Донецької і Луганської “народних республік”, але запевняють, що вони захищають ДНР і ЛНР по своїй волі з “ідейних міркувань”. 24% росіян вважають, що українці відправилися воювати на стороні ЛНР і ДНР за гроші. А 20% респондентів стверджують, що російські військовослужбовці проходять там службу і спрямовані туди своїм командуванням. 11% громадян відповіли, що російських військовослужбовців на території “народних республік” немає.

66% респондентів, опитаних ФОМ, допускають замовчування інформації в державних інтересах, 36% вважають, що її можна спотворювати в тих же цілях

Проте 38% росіян вважають, що навіть якщо в Україні є російські війська і військова техніка, то заперечувати ці факти у сформованій міжнародній обстановці правильна для Росії політика. 37% респондентів схиляються до думки, що російські керівники говорять правду і в Україні немає російських військ.

Лише 11% громадян дотримуються думки, що російські війська і військова техніка знаходяться на Україні і заперечення цього факту заважає нормальному врегулювання ситуації на Україні і призводить до ескалації міжнародної обстановки.

Незважаючи на бажання росіян відновити відносини Росії з Україною, інші опитування говорять про зворотнє. Раніше повідомлялося, що 78% росіян вважають себе патріотами, а 45% підтримують сталінський терор.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: