Як Facebook мстить українцям, які помстилися FIFA за хорватських футболістів

Facebook почав масову перевірку користувачів, які знижували рейтинг акаунту Міжнародної федерації футболу FIFA. Експерти кажуть, що це не автоматичний алгоритм, а централізовані дії керівництва соцмережі, пише NV.ua.

Повідомлення про блокування акаунтів у Facebook з’явилися 10 липня 2018-го, після того, як понад 150 тисяч користувачів знизили рейтинг офіційної сторінки FIFA до одного з п’яти балів.

Незалежний експерт з кібербезпеки Єгор Папишев написав у Facebook, що приблизно з 13.00 години за київським часом до нього надходила інформація про проблеми з доступом і блокування акаунтів користувачів, що брали участь у зниженні рейтингу сторінки FIFA.

Експерт пише: «У мене немає сумнівів, що саме ця активність спричинила такі дії Facebook щодо користувачів. Facebook почав масштабну кампанію проти користувачів, що знизили рейтинг групі FIFA».

Постраждалі користувачі зіткнулися зі схожими проблемами: їх викидало з Facebook та Messenger, і сервіс вимагав провести процедуру повторної ідентифікації.

А дехто навіть отримав заборону на лайки, блокування акаунту на одну годину та вимушений був пройти через процедури перегляду останніх дій у Facebook.

«Моє припущення: це не автоматичні сценарії протидії атакам ботів. Я думаю, що аномалія (масове зниження рейтингу конкретній групі) була зафіксована ще вчора, а на момент дій у відповідь соцмережі рахунок перевалив вже за 150000. Тому, наскільки я можу судити, приймалося якесь консолідоване рішення живими людьми, відповідальними особами з Facebook. І тепер ми бачимо вже наслідки цього рішення» – прокоментував Єгор Папишев для НВ Техно.

«Це явно не good face з боку FIFA і Facebook. Оцінюючи фідбек від користувачів, я можу судити про масовість цієї кампанії: мова йде про десятки тисяч акаунтів».

Уже зараз, негативний рейтинг сторінки FIFA в Facebook видалений, і користувачі більше не можуть поставити оцінку цьому акаунту. Також, була вимкнена можливість оцінити і прокоментувати сторінку штаб-квартири FIFA на Google Maps.

Яким чином Facebook лише через день помітив сумнівну активність на сторінці з чотирма мільйонами підписників, прийнявши десятки тисяч людей за ботів – невідомо. Але закриття рейтингу аккаунта очевидно говорить про те, що ситуація вийшла з-під контролю керівництва соцмережі.

Нагадаємо, конфлікт почався після того, як футболісти збірної Хорватії Домагой Віда і Огнен Вукоєвич відсвяткували перемогу над збірною Росії на відео зі словами: «Слава Україні! Це перемога за Динамо і за Україну! Хорватія, вперед!».

У відповідь FIFA винесли попередження Домагою Віді, а Огнен Вукоєвич був звільнений з поста скаута збірної Хорватії.

Користувачі соцмереж вирішили підтримати спортсменів і масово знижували рейтинг інтернет-ресурсів FIFA із повідомленнями «Слава Україні».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: