VPN перемагає хакерів

Чи знали ви, що віртуальна приватна мережа, тобто VPN, може значно ускладнити життя хакерам? Так, мова йде про просте програмне забезпечення, які дозволяє вам уникати геоблоки для доступу до інших сервісів у світі. І саме воно захищає вашу конфіденційність в інтернеті.

Як допомагає VPN

Коли ви підключені до сервера VPN, весь ваш інтернет-трафік шифрується. Це означає, що ніхто не побачить, що ви робите в Інтернеті – навіть ваш провайдер! Шифрування заважає хакерам бачити конфіденційну інформацію, яку ви вводите на веб сайтах, наприклад паролі. Це особливо актуально, якщо ви використовуєте загальнодоступну мережу Wi-Fi, оскільки в таких умовах кіберзлочинцям контролювати з’єднання дуже легко. Та не біда, якщо ви розумієте, що таке VPN. З цим захистом навіть вкрадені дані ніхто не зможе розшифрувати та використати.

Безперечно ви стикались з тим, що деякі сервіси в Інтернеті розміщують на вашому пристрої зловмисне програмне забезпечення без вашого відома. VPN із вбудованим захистом допомагають запобігти зараженню. Вони просто блокують ці сайти і жодної шкоди заподіяно не буде. Деякі VPN блокують рекламу та спливаючі вікна. Це гарантує, що шкідлива реклама не заразить ваш пристрій небажаним програмним забезпеченням.

Як працюють VPN

VPN спрямовує весь інтернет-трафік на один зі своїх серверів, де і відбувається шифрування. Наприклад, ви можете знаходитись в Сумах, але під’єднатись до сервера в Лос-Анджелесі. VPN надсилає ваше з’єднання з України до США, а звідти перенаправляє трафік на сайт, який ви відвідуєте. Замість вашого пристрою сайт розглядає саме сервер VPN як джерело вашого трафіку. Це також означає, що він бачить IP-адресу сервера VPN замість вашої. Найкращі мережі VPN використовують тисячі серверів та регулярно оновлюють свої IP-адреси, тому сайтам, у тому числі і зловмисним, просто не вистачає часу, щоб їх виявити та заблокувати.

Як VPN гарантує конфіденційність

VPN мають доступ до великої кількості конфіденційної інформації, тому вони мають підтримувати чітку політику конфіденційності та суворі заходи безпеки. 

Найкращі мережі VPN пропонують, зокрема:

  • Правило відсутності лоґів.

Сувора політика відкритих лоґів не дозволяє VPN реєструвати вашу діяльність під час перегляду. А якщо інформація не записується, її неможливо передати державним регуляторам, навіть у разі офіційної заяви. Це також означає, що в разі порушення безпеки VPN хакерам не вдасться зібрати бодай якоїсь інформації з серверів VPN.

  • Захист від витоків DNS

Щоразу, коли ви заходите на сайт, комп’ютер надсилає запит на DNS-сервер, аби з’ясувати IP-адресу сайту. Як правило, цей запит надходить на DNS-сервери вашого провайдера та показує йому, що саме ви переглядаєте.

Коли ж ви підключені до VPN, запити DNS спрямовуються на DNS-сервери вашого VPN. Однак іноді сам пристрій може перенаправляти ці запити назад до провайдера без вашого відома. І саме захист від витоку DNS запобігає цьому.

  • Захист від витоків WebRTC

Популярні браузери (Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer та Opera) використовують технологію WebRTC для комунікації між собою. Для цього вони повинні знати свою справжню IP-адресу.

Треті сторони, у тому числі й зі зловмисними намірами, можуть використовувати WebRTC для визначення реальної IP-адреси та місцеперебування користувача.

Надійний VPN вимкне WebRTC та захистить вашу IP-адресу, і ніхто у ваш комп’ютер не проникне.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.