Львівські офтальмологи повернули зір 8-річній дівчинці-сироті

Офтальмологи дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова виявили у 8-річної дівчинки-сироти зі Львова рідкісне захворювання – вроджену катаракту. Дитина бачила лише на 20% зі 100 і могла повністю осліпнути.

Джерело: Lviv1256.

Дівчинку виховує її старша повнолітня сестра, яка й помітила, що та недобачає. Сестра занепокоїлась і повела Сашу на прийом до офтальмологів лікарні святого Миколая. Спеціалісти перевірили дитині зір і з’ясували, що на обидва ока дівчинка бачить лише на 20% зі 100. Після додаткового обстеження, лікарі встановили діагноз: вроджена катаракта. За цієї недуги кришталики мутніють і не здатні пропускати світло належним чином. Тож дівчинка бачила все розмито, ніби через матове скло.

Дітям цей діагноз ставлять вкрай рідко, адже це захворювання вражає людей середнього та похилого віку. Зір у пацієнтів із катарактою падає дуже стрімко. Саша на момент звернення до офтальмологів бачила погано і навіть могла осліпнути.

Врятувати в таких випадках зір можна лише за допомогою оперативного втручання. Тож лікарі невідкладно взялися за операцію.

«Втручання ми проводили під мікроскопом. Спочатку виконали розтини в рогівці ока. Далі – дійшли до передньої капсули кришталика. Це так званий мішечок, де знаходиться сам кришталик. За допомогою крапель ми розширили зіниці, зробили в капсулі отвір і через нього виконали факоемульсацію. Тобто відсмоктали кришталикові маси і на їхнє місце встановили штучний кришталик, що називається інтраокулярна лінза», – розповідає про хід операції Мар’яна Онисик, завідувачка офтальмологічним відділенням дитячої лікарні святого Миколая.

Оперативне втручання минуло успішно і тепер Саша нарешті добре бачить. Її зір вдалося відновити аж на 90%.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.