Вівторок, 28 травня

Українська вчена стала другою жінкою у світі, яка отримала престижну Філдсівську премію з математики

Українська вчена Марина В’язовська стала одною з лауреатів найпрестижнішої математичної нагороди — Філдсівської премії (медаль Філдса). Вона стала другою жінкою в історії, яка отримала цю нагороду.

Про це повідомили у Міжнародному математичному союзі — пише Громадське.

Загалом премію отримали четверо математиків.

Українка отримала відзнаку за розв’язання задачі про пакування куль у восьмивимірному просторі. Вона відома ще з 16 століття, над нею роздумували ще Кеплер і Ньютон. Початково задача була пов’язана з необхідністю придумати найбільш ефективний спосіб укладання гарматних ядер на кораблях британського військового флоту.

Надалі задача потрапила до списку з 23 невирішених математичних задач, про її розв’язання дискутували багато відомих науковців.

Іншими лауреатами премії цього року стали корейсько-американський математик Джун Ху, а також вчені з Франції та Великої Британії Уго Дюмініль-Копен і Джеймс Мейнард.

Медаль Філдса називають «Нобелівською премією з математики». Її вручають раз на чотири роки за досягнення в математиці фахівцям до 40 років.

Про вчену

Марина В’язовська народилася в Києві в 1984 році, навчалась на механіко-математичному факультеті Київського національного університету імені Шевченка, у 2007 році отримала ступінь магістра у німецькому Кайзерслаутерні, а 2013 року — ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті.

З 2017 року працює в Федеральній політехнічній школі Лозанни, у 2018 році отримала професорську позицію, очолює кафедру теорії чисел.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.