Останні 8 років на Землі були найтеплішими за всю історію метеорологічних спостережень

У Всесвітній метеорологічній службі встановили, що останні вісім років на Землі були найтеплішими за весь час спостережень.

Про це йдеться у доповіді Всесвітньої метеорологічної організації «Стан глобального клімату у 2022 році» — повідомляє Громадське.

Згідно з доповіддю, глобальна температура повітря збільшилась зокрема через зростання концентрації парникових газів в атмосфері. Екстремальні теплові хвилі, посуха та руйнівні повені торкнулися цього року мільйонів людей і завдали збитків на мільярди доларів.

Наслідки зміни клімату стають дедалі драматичнішими, йдеться у доповіді. Темпи підвищення рівня моря подвоїлися із 1993 року. На останні два з половиною роки припадає 10% загального підвищення рівня моря з початку супутникових вимірів, які почалися майже 30 років тому.

Окрім того, 2022 року льодовики в Європейських Альпах зазнали дуже важких втрат. Гренландський льодовиковий щит втрачає масу 26-й рік поспіль, а минулого вересня там вперше за всю історію спостережень зафіксували дощ. За оцінками, середня глобальна температура за підсумками 2022 року буде приблизно на 1,15°C вищою за середній доіндустріальний рівень 1850-1900 років.

Зміни клімату

За прогнозом Метеорологічної служби Великої Британії, 2022 рік може стати одним із найгарячіших за всю історію метеорологічних спостережень. Парникові гази нагрівають планету швидше, ніж люди знаходять способи, як із цим боротися. Це позначається як на всьому кліматі Землі, так і на погоді в кожному окремому її куточку.

Наприклад, за 2021 рік у Києві зафіксували 25 температурних рекордів. Нові рекорди літа в столиці фіксували і в серпні 2022 року.

Зростання температури, а також природні катаклізми у низці країн (від лісових пожеж до паводків) науковці пов’язують зі змінами клімату. Міжурядова група експертів з питань змін клімату при ООН зазначала, що Земля нагрівається швидше, ніж вважалося раніше, а впливає на це діяльність людини.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.