Понеділок, 13 січня

Оптоволоконний інтернет: як залишатися на зв’язку під час відключень світла

Оптоволоконний інтернет — це вид швидкісної передачі даних, завдяки якому можна отримати доступ до мережі під час відключень світла. Як працює оптоволоконний зв’язок, як його підключити та користуватися інтернетом під час блекаутів Суспільному розповів інженер телекомунікаційної компанії TENET Антон Вальчук.

Як працює оптоволоконний інтернет

Як зазначив інженер, для того, щоб отримати стабільне інтернет-підключення під час відключень світла користувачу потрібно під’єднатися через технологію високошвидкісної передачі даних оптоволоконними лініями зв’язку PON. Це пасивна оптична мережа. Зі сторони провайдера все обладнання розташовується в одному місці як і обладнання клієнта, тому вимкнення світла, наприклад, у сусідньому будинку на роботу Інтернету не впливає.

“У випадку підключення Інтернету по технології пасивної оптики, він же PON, з боку провайдера стоїть обладнання, яке посилає сигнал по оптичному волокну. З допомогою пасивних ділителів цей сигнал ділиться на дрібніші сигнали, котрі надходять на обладнання абонентів. Відмінність пасивної оптики від активної полягає в тому, що по одному волокну можна передавати інформацію до різних клієнтів, що дозволяє підключати абонентів без додаткового активного обладнання”, — розповів Антон Вальчук.

Яка апаратура потрібна для підключення оптоволоконного інтернету

Провайдер надає оптичний термінал, який перетворює “світловий” сигнал в електричний. Його можна підключати до пристрою абонента — комп’ютера чи роутера.

Обладнання, надане провайдером, а також роутери в повсякденному житті живляться від звичайної розетки 220 В, а у випадку вимкнення світла потрібне або джерело безперебійного живлення, або генератор.

Нюанси підключення оптоволокна у квартирі та в приватному будинку

“У приватному секторі у мешканців є можливість підключити генератор і забезпечити тривалішу роботу абонентського обладнання. На жаль, в багатоквартирних будинках доведеться забезпечувати заміну акумуляторів для джерела безперебійного живлення, і таким чином намагатися продовжити тривалість роботи, до чого ж різні джерела безперебійного живлення можуть забезпечувати різний час роботи без електрики”, — зазначив інженер.

Як повідомляє каталог інтернет-провайдерів в Україні, головною умовою є вже побудована мережа провайдера, інакше проводити окрему лінію для одного абонента буде занадто дорого.

На скільки може вистачити доступу до інтернету та чи працюватиме він під час повного блекауту

Тривалість роботи інтернету під час відключень світла залежить під провайдера і його можливостей. На резервному живленні від генераторів та за умови своєчасної заміни акумуляторів.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.