До Землі летить комета, яку востаннє з нашої планети бачили неандертальці

На початку 2023 року над Землю пролетить нещодавно відкрита комета, яку можна буде спостерігати неозброєним оком. Востаннє її могли бачити на нашій планеті ранні Homo Sapiens та неандертальці.

Про це повідомляє Space, – пише “НТА”.

Комета під назвою C/2022 E3 (ZTF) наразі проходить через внутрішню частину Сонячної системи. А максимально наблизиться до Сонця 12 січня, далі між 1-2 лютого пролетить повз Землю.

Якщо комета буде така яскрава, як зараз, її можна буде побачити на темному небі неозброєним оком. Якщо C/2022 E3 (ZTF) згасне, то її можна буде побачити у бінокль або телескоп упродовж кількох днів, поки вона буде наближатися до Землі.

За даними NASA, мешканці північної півкулі зможуть побачити комету в ранковому небі, коли вона рухатиметься у напрямку північного заходу протягом січня. У південній півкулі комета стане видимою на початку лютого 2023 року. Спостерігачам слід шукати C/2022 E3 (ZTF), коли місяць на небі буде тьмяним.

За даними Лабораторії реактивного руху NASA (JPL), вік комети складає близько 50 тис. років. Це означає, що востаннє вона наближалася до Землі у часи палеоліту, а останніми її бачили ранні Homo Sapiens, які жили під час льодовикового періоду, та неандертальці.

На початку березня 2022 року комету помітили ширококутною оглядовою камерою. Вона спочатку виглядала як астероїд, який у той час перебував на орбіті Юпітера. Однак незабаром почала світлішати, як це роблять комети.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.