Вівторок, 21 травня

Як тепер легально ввозити автомобілі на єврономерах

Правила чесного євробляхера

Пересічки більше не існує, перетин кордону на євробляхах можливий за умови сплати суми, рівнозначної вартості розмитнення авто, та інші цікаві особливості використання євроблях.

ZAXID.NET коротко пояснює, як тепер законно ввозити автомобілі на єврономерах.

***

Щось змінилося?

Так, тепер більшість схем, якими користувалися євробляхарі для уникнення розмитнення авто, раптово перестали діяти. Спричинено це новими законами, проти яких протестувала частина власників авто на єврономерах, блокуючи кілька днів прикордонні пункти на Львівщині.

Одна з ключових змін – це запровадження застави, яку необхідно сплачувати при в’їзді з-за кордону на авто з іноземною реєстрацією. Тобто формат так званої пересічки (перетин кордону кожні 5/10 днів і в’їзд в Україну у режимі транзиту) стає тепер невигідний, оскільки в такому випадку при кожному поверненні в Україну потрібно буде сплачувати заставу. Сума застави – це вартість розмитнення автомобіля.

Тобто пересічок не буде?

Формально, вони можуть залишитися. Ніхто ж не заборонить перетинати кордон, якщо водій щоразу сплачує заставу. Однак є нюанс, який робить цю схему ще менш привабливою – по суті, потрібно мати дві суми застави.

Працюватиме це так: у вас закінчується термін транзиту і ви виїжджаєте з України, коли в’їжджаєте назад, то вже сплачуєте заставу (вартість розмитнення авто). Але, щоб вам повернули цю заставу, потрібно вдруге виїхати за кордон, виконавши таким чином зобов’язання про транзит, написати у цьому пункті пропуску заяву про повернення застави і приїхати за нею згодом. У момент перетину кордону заставу не повертатимуть.

Безкоштовні схеми використання євроблях в Україні залишились?

Так, але лише для двох категорій осіб: або українців, які перебувають на консульському обліку, або нерезидентів, тобто осіб, які більшість часу перебувають за кордоном (працюють, навчаються) чи іноземців.

Що там із консульським обліком?

Якщо ви перебуваєте на тимчасовому консульському обліку (а для цього потрібно щонайменше три місяці законно перебувати в якісь країні), то можете перетнути кордон на своєму авто з єврономерами без сплати будь-яких коштів. Але є два нюанси.

Перший – йдеться про одне авто, яке сумарно за рік не може перебувати в Україні довше 60 днів. Другий – якщо таке авто перебуває більше 10 днів в Україні, то його потрібно зареєструвати у Нацполіції.

Якщо ж йдеться про осіб, які перебувають на постійному консульському обліку, то вони вважаються нерезидентами України і для них діють ще привабливіші схеми.

Ще є привабливіші схеми?

Нерезиденти мають право на в’їзд без сплати будь-яких коштів. Не має значення, чи йдеться про тимчасове ввезення терміном до року, чи про транзит до 10 днів.

Але знову ж таки – тут є важливий нюанс: ці автомобілі не можуть бути передані у користування іншим особам. Тобто схема, за якої авто на єврономерах ввозить іноземець, а впродовж року на ньому їздить хтось інший, теж перестала працювати.

Хто і як може дізнатися?

Наприклад, поліція. Від минулого тижня Нацполіція отримала право зупиняти авто на іноземній реєстрації, щоб перевіряти, чи власник авто не порушив митні правила і чи цей власник взагалі перебуває в автомобілі (він може й не бути водієм).

Якщо виявиться, що автомобіль передали комусь іншому або це авто використовується для підприємницької діяльності, то власнику авто виписують 34 тис. грн штрафу. Якщо це авто використовує не власник (і власника взагалі немає поруч), то перший раз водія оштрафують на 8,5 тис. грн, а наступні – на 17 тис. грн із додатковим позбавленням водійських прав на рік та вилученням авто.

Приємна новина із штрафами полягає в тому, що вони набудуть чинності лише у травні 2019 року (через 180 днів після публікації закону).

Що ж тоді робити?

Схоже, немає виходу – треба розмитнювати (або вивезти авто подалі). Впродовж трьох місяців навіть діятиме пільговий період, впродовж якого акцизний податок буде на 50% меншим.

Щоб порахувати вартість розмитнення авто за новими нормами, можна скористатися калькулятором «Економічної правди».

Якщо у вас зараз немає коштів на розмитнення авто, а період транзиту закінчується, то автомобіль можна залишити на складі митниці. Десять днів такого зберігання є безкоштовними, але кожна наступна доба обходитиметься у 10 євро.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.