Тисяча за вакцинацію: заявки подали вже 1,7 мільйона українців

За кілька днів від початку прийому заявок на «єПідтримку» банки відкрили вже понад 1,7 мільйона віртуальних карток, на які держава перерахує 1000 грн за вакцинацію. Про це на своєму Telegram-каналі повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Джерело: Львівський портал.

«За перші дві доби оформлено понад 500 тисяч заявок на виплату. Це непоганий старт. З 19 грудня кожен вакцинований зможе почати витрачати свою 1000 гривень. А уряд продовжить працювати над вдосконаленням програми», – написав Денис Шмигаль.

Зауважимо, що офіційно прийом заявок на програму «єПідтримка» в Україні оголосили з 13 грудня. З цього дня податись на отримання 1000 грн можна було лише через Альфа-Банк, А-Банк, Укргазбанк та Monobank, хоча користувачі у соцмережах неодноразово розповідали, що останній відкрив цю функцію ще раніше.

Тепер до переліку банків, які оформляють віртуальну картку, додали Приватбанк та Ощадбанк. Покрокова інструкція доступна за цим посиланням.

Нагадаємо, 1000 гривень, яку пообіцяв повністю вакцинованим українцям Володимир Зеленський, офіційно називатиметься «єПідтримка». Їх будуть перераховувати на віртуальну платіжну картку, яку сформує «Дія». Гроші не будуть оподатковуватись і не завадять субсидіям.

При цьому використати отриману 1000 гривень можна буде виключно на похід в кіно і театр, музей, придбати абонемент у спортивний центр чи витратити на внутрішні залізничні й авіаперевезення. Літнім українцям дозволили витратити гроші на ліки.

На те, аби потратити гроші, дадуть чотири місяці з моменту їхнього отримання. Якщо вкластись у цей термін не вийде, то кошти автоматично повернуться державі. Вивести 1000 грн на іншу картку також не вдасться.

Отримати по 1000 грн вакциновані двома дозами українці зможуть незалежно від того, коли вони зробили щеплення. Сама ж програма стартує з 19 грудня цього року і триватиме протягом року – до 18 грудня 2022-го. Тобто кошти виплатять не всім одразу, а поступово.

Для того, щоб отримати кошти ще до Нового року, подати заявку у «Дії» потрібно до 29 грудня.

Загалом на виплату вакцинованим українцям по 1000 грн ще цьогоріч витратять 8 млрд грн, а в держбюджеті на 2022 рік наразі передбачили ще 3 млрд грн.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.