Росіяни знеструмлюють міста. Як підготуватися до того, що не буде світла чи тепла

У неділю уночі, 11 вересня, російські військові здійснили один з наймасованіших обстрілів енергетичної інфраструктури України. Унаслідок російських ракетних обстрілів були знеструмлені низка областей України. Основні лінії відновили за 4,5 години. Про це повідомляє Tvoemisto.tv з посиланням на «Економічну правду».

Відомо, що Міненерго створило оперативний штаб із забезпечення моніторингу проходження підприємствами ПЕК осінньо-зимового періоду Триває закачування газу в підземні сховища, його обсягів має вистачити для проходження «середньої» зими. На випадок апокаліптичного сценарію розглядається варіант поставок палива з ЄС як гуманітарної допомоги.

Що робити українцям, якщо не буде тепла та світла?

Повністю убезпечити себе від терористичних атак ворога неможливо, але зробити мінімальні запаси на випадок відсутності газу, електроенергії та централізованого опалення можливо.

Аналітик ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» Андрій Андрусевич радить українцям: 

По-перше, купити мінімум десять пачок сухого спирту, за поточними цінами – 300-400 грн. Це паливо у звичайних умовах використовується для швидкого розпалювання багать, камінів та мангалів. У нових українських реаліях сухий спирт може бути засобом підігріву та швидкого приготування їжі. Він легко запалюється сірником і горить без диму та запаху.

По-друге, щоб не сидіти в темряві, можна придбати великий ліхтар з потужним акумулятором. Коштує він близько 800 грн, а його заряду вистачить на шість-вісім годин. Також варто запастися сірниками та свічками.

По третє, варто придбати портативну газову плиту за 1 тис. грн та газові балони по 100 грн. «На одному балоні можна двічі на день приготувати їжу», – переконаний Андрусевич.

Опалювати одну кімнату в квартирі допоможе біокамін на етанолі, він коштує близько 10 тис. грн. Також необхідно подбати про резервуари для зберігання води, зокрема технічної, на кілька відер. Ці поради допоможуть в разі відсутності світла, газу та опалення протягом короткого часу, тому залишається сподіватися на героїзм українських енергетиків та швидке відновлення комунікацій.

Зазначимо, що узимку температура в квартирах українців буде суттєво нижчою, ніж зазвичай. За словами міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, стандартна температура в оселях становитиме +18-20 градусів і не буде опускатися нижче +16 градусів. Причина – економія енергоносіїв.

Що робити мешканцям багатоквартирних будинків у містах з централізованим теплопостачанням?

«Не відмовляйтеся від енерго- й теплопостачання. Ваше завдання – не поміняти шило на мило, а забезпечити себе резервним джерелом енергії і зменшити її втрати», –  каже директор спецпроєктів НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев.

За його словами, найлегший вибір – купівля електричних конвекторів. 

«Якщо грошей на дорогий конвектор не вистачає, сміливо купуйте дешевий тепловентилятор, навіть з нагрівальним елементом відкритого типу», – додає експерт.

Однак перед використанням таких приладів необхідно порадитися з енергетиками та представниками ДСНС, оскільки одночасне увімкнення потужних електроприладів може призвести до пожежі та руйнування електросистеми будинку.

Нагадаємо, на Львівщині напрацьовують механізм щодо заміни обладнання на альтернативні види палива у разі надзвичайних ситуацій під час опалювального сезону. Також розглядають використання мобільних котелень та встановлення пунктів обігріву. А міський голова Андрій Садовий заявив у коментарі Tvoemisto.tv, що у Львові розробляють комплексну програму, яка б зробила можливим використання альтернативних джерел опалення. Йдеться про опалювання дровами, відходами деревини, вугіллям тощо. Крім того, планують закупляти тисячі «буржуйок» для забезпечення міста.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: