Разумков пояснив, що чекає на українців із ринком землі, пенсійною, медичною та освітньою реформами

“Слуга народу” хоче відкрити ринок землі.

В Україні відкриють ринок землі, перейдуть на страхову медицину й накопичувальну пенсійну систему, а на освіту чекає продовження реформи. Проте, коли це все станеться, – поки що питання, пише ТСН.

Ці всі питання обговорювали в прямому ефірі програми “Право на владу” в ефірі телеканалу “1+1”. Там сьогодні запросили представників партії “Слуга народу”, яка матиме більшість у новій Верховній Раді і від якої залежатиме курс України в найближчі роки.

Лідер “Слуги народу” Дмитро Разумков зазначив, що РИНОК ЗЕМЛІ в Україні потрібно відкривати. Коли це буде – ще невідомо, адже потрібно підготувати законопроекти, узгодити проблемні моменти тощо. Чи буде подовжений мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення на наступний рік, Разумков ще не знає. Виносити це питання на референдум поки що не вважає доцільним, адже немає самого законодавства щодо референдумів, інший нюанс – питання ринку землі потрібно ще обговорити та узгодити.

Що записано в передвиборчій програмі з цього питання:

Питання ринку землі там не згадане. Земля згадана лише в розділі “Найкращі умови для бізнесу”, де партія обіцяє: “Запровадимо просту процедуру електронного відкриття та закриття бізнесу, забезпечення захисту міноритарних акціонерів і корпоративної прозорості; скоротимо кількість процедур у будівництві та відведенні землі”.

ПЕНСІЙНА СИСТЕМА. Вона повинна бути накопичувальною, переконаний Разумков. Проте відійти від нинішньої солідарної пенсійної системи швидко не вдасться, тому потрібен перехідний період.

Що записано в передвиборчій програмі з цього питання:

Впровадимо другий рівень державного пенсійного забезпечення.
Переведемо всі соціальні пільги у грошову форму.

МЕДИЦИНА повинна бути страховою. Але не зараз. Адже застрахувати своє здоров’я нині мають можливість лише ті, хто працює. Водночас у зоні ризику залишаються діти та пенсіонери. Тож над питанням запровадження страхової медицини потрібно ще працювати, зазначив Разумков.

Що записано в передвиборчій програмі з цього питання:

Запровадимо систему обов’язкового медичного страхування.
Знищимо фармакологічну мафію, скасувавши корупційний механізм повторної сертифікації ліків.

Переведемо всю медичну документацію в електронну форму.
Створимо чіткий і зрозумілий гарантований пакет медичних послуг.
Підвищимо рівень матеріально-технічного забезпечення лікарень.
Створимо умови для розвитку профілактичної медицини.

ОСВІТА в Україні повинна бути конкурентною, повинні бути умови як для державної, так і для приватної освіти. Держзамовлення для вступу до вишу має бути, але в розумних межах. Нова українська школа – потрібно було починати цей процес раніше.

Що записано в передвиборчій програмі з цього питання:

Оновимо освітню та наукову інфраструктуру.

Запровадимо базове матеріальне забезпечення педагогів на рівні трьох мінімальних зарплат.

Оптимізуємо мережу закладів вищої освіти.
Запровадимо рівноправність державних і приватних закладів освіти.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.