Понеділок, 22 липня

“Люди думають, що на нас,тих, хто живе за кордоном, гроші сиплються із неба”, – відверті розповіді заробітчан, які змушують задуматися

Багато людей в Україні думають, що українці, які живуть за кордоном, завжди багаті, успішні і безтурботні. Про це можна почути в телефонних розмовах із друзями чи із знайомими, або під час поїздок на батьківщину, і у стосунках із українськими бюрократами, чи навіть просто на господарському ринку.

В з’язку з таким баченням заробітчанського життя, українці, які працюють за кордоном висловили свою думку.

“Люди думають, що на нас, тих хто живе за кордоном, гроші сиплються із неба. Вони наслухалися, що у нас тут велика соціальна мережа, інтегрувавшись у яку, не доведеться тяжкo працювати”, – вважає одна із заробітчан, яка проживає в Німеччині протягом двох років.

Крім того, вона розповіла про неприємну ситуацію, яка сталася з нею, коли вона повернулася в Україну.

“В Україні я невдало здійснила банківську операцію через Інтернет, транзакція не відбулася, і я попросила відшкодування грошей. У відповідь я почула, що 50 євро, які я втрaтuлa – невеликі гроші, адже я живу в Німеччині. Ця відповідь мене вразила до глибини душі!”.

Такі випадки є не рідкими. І часто іммігрантів aтaкyють родичі і знайомі проханнями позичити гроші.

“Коли я поїхав в Україну, мої двері не закривалися від позичальників, – пише інший заробітчанин. Всім терміново потрібно було значні суми грошей. Водночас, ніхто не давав гарантії, чи вказував дату їх повернення.”

“Приїжджаючи в Україну, на базарі я стараюсь говорити якнайменше. Життя в Німеччині нaклaло акцент на мою мову. Це одразу помічають продавці і завищують ціни. Мені не шкода заплатити на 2-3 євро більше, та мені неприємно таке ставлення до мене”, – жаліється одна із наших співвітчизниць

Джерело: Новости.in.ua

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.