Понеділок, 17 червня

Дві українські монети визнали одними з найкращих у світі

Дві українські пам’ятні монети визнали найкращими на міжнародному конкурсі «Монета року». Вони здобули перемогу у номінаціях «Найкраща монета про сучасну подію» та «Найхудожніша монета року».

Джерело: Tvoemisto.tv з посиланням на Національний банк України

Першу нагороду отримала срібна монета номіналом 10 гривень. Вона називається «25 років Конституції України». Автором ескізу є київський художник Владислав Яровий. Він створив пам’ятну монету як пазл, деталі якого поєднують цитати статей Конституції, а силуетні постаті уособлюють народ України. 

Друга монета – номіналом 5 гривень – присвячена «До 30-річчя незалежності України». Її визнали як найхудожнішу серед усіх конкурсантів. Автором ескізу є український художник Олег Шупляк, якого знають за серією картин «Двозори». На монеті поєднані безкрайні мальовничі поля, над якими летять лелеки, а з іншого боку – кольорова вишивана стрічка, що символізує код нації та нагадує переплетіння спіралей ДНК. 

«Українські монети розповідають світу про нашу вільну незалежну державу, право на існування та територіальну цілісність якої нині ми відстоюємо на полі бою. Ми вдячні міжнародним експертам за увагу до України та високу оцінку наших пам’ятних монет, це є дуже цінним для нас», – сказав заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан. 

Міжнародний конкурс «Монета року» провели вже в 40-вий раз. У ньому взяли участь близько 2,3 тисячі монет з усього світу. На першому етапі відібрали 100 монет – по 10 на кожну номінацію. До списків потрапили 7 монет з України, з яких 2 стали переможцями.

Нагадаємо, Національний банк України представив пам’ятну монету, присвячену Військово-морським силам Збройних сил України. На монеті номіналом 10 гривень зображена емблема ВМС, а також інші символи й напис «Вірність, мужність, сила»

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.