Відомі українці закликали депутатів ухвалити закон про державну мову (відео)

Митці, літератори, видавці, музиканти, волонтери, військові, державні та церковні діячі звернулись до народних депутатів з вимогою ухвалити історичне рішення – закон про державну мову.

Чому необхідно ухвалити законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Хто з відомих людей підтримав закон:

Патріарх Філарет, Володимир Василенко, Ігор Гордійчук, Ivan Malkovych, Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко), Oleg Skrypka, Sergiy Fomenko, Taras Kompanichenko, ТЕЛЬНЮК: Сестри, Ірма Вітовська-Ванца, Ахтем Сеітаблаєв (Axtem Seitablaiev), Анжеліка Рудницька, Яна Зінкевич, Валерій Ананьєв, Volodymyr Viatrovych, Євген Нищук, Павло Розенко, В’ячеслав Кириленко, Роман Скрипін (Roman Skrypin), Віталій Гайдукевич, Івшина Лариса, Лесь Подерв’янський, Наталія Сумська

«Цього тижня ми завершуємо розгляд правок. Це був дуже довгий процес, але неминучий, бо якщо ми порушили хоч одну норму регламенту, ми мали б ризик отримати рішення Конституційного суду, як було з законом «Ківалова-Колесніченка», — сказав Парубій.

Він додав, що більшість фракцій висловили підтримку закону про мову. 

Нагадаємо. законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної» покликаний унормувати законодавство України про мову після того, як Конституційний суд скасував ухвалений у 2012 році так званий закон«Колесніченка-Ківалова».

Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Низка обласних та місцевих рад визнали російську мову регіональною. Окрім того, регіональною у західних областях було визнано угорську мову, молдовську та румунську.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.