Ватикан фактично визнав Православну церкву України – Євстратій Зоря

На інформаційному ресурсі Ватикану з’явилося повідомлення про обрання голови ПЦУ.

Керівництво Римо-католицької церкви у Ватикані фактично визнало нову Православну церкву України, опублікувавши повідомлення на інформаційній сторінці про обрання її головою митрополита Епіфанія, – повідомляє ТСН

Про це повідомив керівник прес-центру колишньої УПЦ КП Євстратій Зоря у Facebook.

“Фактично це знак того, що відповідно до порядку екуменічного діалогу з Православними Церквами в силу канонічного визнання Вселенським Патріархом Варфоломієм Української Церкви та її Митрополита — ця Церква набуває для Ватикану суб’єктності”, – написав він.

Він заявив, що це сигнал для всіх церков, які ще мають сумнів щодо помісної церкви в Україні, про те, що “дипломатія Вселенського Патріархату перемогла московські потуги”. Хоча між православними та католицькими церквами відсутній акт визнання.

У повідомленні інформаційного ресурсу Ватикану йдеться: “Перший Предстоятель нової Української Автокефальної Церкви обраний на Об’єднавчому Соборі в Києві”.

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об’єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.