В ЛМР прокоментували рішення суду про приєднання села Малехів до Львівської МТГ

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо раніше, Окружний адміністративний суд міста Києва своїм рішенням скасував розпорядження Кабміну щодо приєднання села Малехів до Львівської МТГ.

“По перше, треба розуміти, що це рішення Окружного адміністративного суду Києва, є мертвонароджене, або таке, що по факту не тягне за собою юридичних наслідків. Виконати його неможливо, тому, що воно скасовує те, що вже відбулося. Львівська громада вже є утворена, створені ліквідаційні комісії по навколишніх громадах, які вже працюють і найближчі місяці, вони повинні завершити свою роботу.

Якщо навіть припустити, що це рішення був би намір виконувати, то в тих громад немає ні бюджетів, ні повноважень, ні місцевих рад, таким чином суд кинув мешканців тих громад в певний хаос і правовий вакуум, незрозуміло яким би чином там би надавались послуги.

Якщо говорити з точки зору аргументації, яка наведена в рішенні суду, вона є дуже натягнути. Там йде мова про  законодавство “Про добровільне об’єднання громад”, а насправді всі громади утворені в інакший, адміністративний спосіб, шляхом внесення змін в “Закон про місцеве самоврядування” і подальших рішень Уряду про створення громад, їхніх центрів та меж.

Це рішення звичайно буде оскаржене міською радою в апеляційній інстанції і я впевнений, що в подальшому воно буде скасоване і прийняте нове, яке буде відповідати чинному законодавству.

Це тільки перша інстанція, а його так подали, що ніби все скасовується. Насправді у нас є кілька таких судових процесів, по всіх інших є позитивний результат з точки зору Львівської територіальної громади, а це рішення буде оскаржене. Воно не набрало законної сили і не діє. Впевнений, що кінцеве рішення буде зовсім інакше”, – зокрема прокоментував Гал-інфо заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.