Вівторок, 27 лютого

«Укрпошта» більше не прийматиме та не доставлятиме бандеролі

«Укрпошта» з 1 липня більше не прийматиме та не доставлятиме бандеролі, зокрема за кордон. Це передбачено новим законом «Про поштовий зв’язок». Альтернативою стануть листи, дрібні пакети та посилки.

Про це повідомляється на сайті «Укрпошти» — пише Громадське.

У компанії запевняють, що скасування бандеролей не позначиться на гаманцях клієнтів: доставлення по Україні бандеролі вагою до 0,25 кілограма коштує стільки ж, скільки й доставлення листа аналогічної маси, тобто 18 гривень для непріоритетного та 22,5 грн для пріоритетного відправлення. 

Вартість листа та бандеролі вагою до 1 кг коштує 36 грн та 45 грн, а вагою до 2 кг — 48 та 60 грн відповідно.

«Зручність використання інших видів відправлень порівняно з бандеролями клієнти відчують уже при реєстрації першого відправлення: реєстрація посилки, листа чи дрібного пакета займає менше часу, оскільки не потрібно наклеювати марки для оплати», — пояснили в компанії.

Крім того, на відміну від бандеролей, листи, дрібні пакети та посилки можна оформити в будь-який час в «Особистому кабінеті».

Поштові марки, якими оплачуються бандеролі, в компанії порадили використати до 1 липня. А втім, вони залишаться актуальними для відправлення листів і листівок по Україні та світу.

Новий поштовий закон

25 травня 2023 року набрав чинності новий Закон України «Про поштовий зв’язок». 

Його ухвалення дозволило привести у відповідність національне законодавство до законодавства ЄС у галузі надання послуг поштового зв’язку, чітко розмежувати функції НКРЗ, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також поштових операторів, пояснили в «Укрпошті».

Передбачається, що новий закон також стане підґрунтям для впровадження нових послуг, пов’язаних із ІТ-технологіями, зокрема нових засобів оплати та способів доставлення відправлень.

Закон також визначає перелік універсальних послуг, граничну вартість яких встановлює держава. Зокрема, на внутрішні прості та реєстровані листи без оголошеної цінності (рекомендованих) масою до 50 грамів і поштові картки.

Закон встановлює фіксовану кількість універсальних послуг, які буде надавати призначений оператор поштового зв’язку в Україні. Водночас призначений поштовий оператор не буде отримувати компенсації за надання універсальних поштових послуг, проте буде зобов’язаний надавати їх по всій території країни. 

Також закон дозволяє використовувати електронні марки та легалізує поштомати для «Укрпошти».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.