У Мінкульті задумалися про припинення фінансування хору Верьовки на тлі скандалу з «Кварталом»

319
Національний хор імені Г. Верьовки
Національний хор імені Г. Верьовки

Міністерство культури молоді та спорту може припинити фінансування хору Верьовки після скандалу з їхнім виступом на концерті «Вечірнього кварталу», де була висміяна ситуація зі згорілим будинком екс-глави НБУ Валерія Гонтаревої. З відповідною пропозицією виступила заступник міністра культури Ірина Подоляк.

«Цікаве питання, якщо держава відмовиться від фінансування таких соцреалістичних проектів, як хор Верьовки, даючи їм можливість самостійно виміряти свою «потрібність» глядачеві, скільки сотень або тисяч обурених громадян будуть кричати про знищення «національної культури?», – зазначила Подоляк .

Заступник міністра підкреслила, «якщо потрібна ця шароварщина українського народу, то глядач підтримає її на концертах». Крім того, Подоляк запропонувала «розвернутися фінпідтримкою до витоків» і підтримувати фольклорні проекти (Божичі, Гуртоправці, Гуляйгород, Древо).

Серед іншого вона звернула увагу на те, що в 2018 році хор імені Верьовки отримав понад 47 мільйонів гривень держпідтримки. У хорі працювало 155 осіб.

Джерело: Inforesist