У Дніпрі спецпризначенці переплутали будинки та увірвалися з погромом до сусідів

У Дніпрі спецпризначенці, переплутавши адресу, помилково увірвалися зовсім не в той будинок, де повинні були проводити обшук.

Джерело: Varta1.

Майно в будинку розгромили, а ні в чому не винного господаря побили і 45 хвилин протримали голим на підлозі під прицілом автоматів. Майже три години витратили силовики на те, щоб зрозуміти, що адреса не та, а насправді їм потрібно було в сусідній будинок.

За цей час поліцейські перевернули все догори дном, а після їх виходу господар заявив про побої і зникнення 20 тисяч доларів.

Цю помилку силовики допустили ще влітку 2020 року, а відомо про неї стало зараз — з появи в реєстрі рішення суду, згідно з яким господаря розгромленого будинку відсудив у держави мільйон гривень компенсації.

Олександр Пришедько, 39 років, він адвокат.

“Дружина з дітьми в той день гостювала у родичів, і я був удома один, — розповів Олександр, — двері були відчинені. Я рано встав, встиг зробити у дворі зарядку, після чого, не закриваючи вхідні двері, пішов в душ. І раптом почув, як у моєму домі б’ють вікна. Не встиг вийти з душу, як відчинилися двері ванної кімнати і туди влетіли озброєні люди в чорному одязі й балаклавах. Двоє з них тут же повалили мене на підлогу і завдали кілька ударів. Я вдарився головою об підлогу. Був абсолютно голий і пролежав так 45 хвилин — мені не давали встати і не дозволяли навіть прикритися. Мені в потилицю впиралося дуло автомата, а на обличчя капала кров — з руки спецназівця, який, очевидно, порізався при штурмі. Пізніше по записах з камер відеоспостереження я побачив, що, поки двоє спецназівців тримали мене у ванній, ще п’ятеро поліцейських ходили по будинку і все перевертали”.

Я сказав, що як адвокат маю право вимагати, щоб під час обшуку в моєму домі були присутні представники обласної колегії адвокатів. І що, ініціюючи такий обшук, співробітники поліції зобов’язані були самі повідомити про це колегію, чого ніхто не зробив. Мені по-хамськи відповіли, що «їм це до одного місця». Я продовжував наполягати і як і раніше не розумів, що відбувається.

“Подивившись документ, я зрозумів, що він стосувався не мене, а мого сусіда, — повідомив Олександр, — Я живу в будинку № 7, а в постанові чітко написано, що обшук мав проводитися в будинку № 9! Там і прізвище було не моє, а сусіда. Я сказав про це співробітникам поліції. Але ті не відреагували. «Перевірте адресу, — кажу. — Вам у сусідній будинок!» Показав їм електронну виписку з реєстру майнових прав, де вказано, що будинок, в який вони увірвалися, належить моїй дружині, а не людині, у якого вони повинні були проводити обшук”.

“Потім я дізнався, що, виявляється, у той час, як поліцейські наполегливо відмовлялися визнати помилку і піти з мого будинку, в будинку сусіда вже проводили обшук інші співробітники”, — розповідає Олександр.

Правоохоронці зайшовши у двір, насамперед розбили дорогу камеру відеоспостереження. Виламали двері, розбили кувалдою електронний привід вартістю 25 тисяч гривень, розбили вікна. А йдучи, замість вибачень сказали: «Сильно жирно ви тут живете. Нічого страшного, з вас не убуде». З будинку зникли 20 тисяч доларів.

Олександр Пришедько звернувся в Амур-Нижньодніпровський районний суд Дніпра з позовом про відшкодування йому моральної і матеріальної компенсації за те, що сталося. У ході судового розгляду підтвердилося, що співробітники поліції помилилися адресою. Виявилося, що, 18 червня, Бабушкінський райсуд Дніпра виніс ухвалу про надання дозволу слідчого провести обшук в будинку № 9 (будинок сусіда Олександра) у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею «Хуліганство».

Суд постановив виплатити Олександру Пришедько мільйон гривень як моральну компенсацію. Однак, адвокат має намір подавати апеляцію — у надії, що апеляційний суд врахує і матеріальні збитки.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: